Jesteś tutaj:

Krótkie strzyżenie kręconych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam naturalnie kręcone, bardzo gęste włosy i zawsze nosiłam je długie. Włosy u góry są prawie proste, jednak zaczynają się silnie kręcić w okolicy moich skroni. Chciałabym je obciąć na krótko, obawiam się jednak, że po zmianie fryzury mogłabym zostać z lokami jak Shirley Temple, czego naprawdę bardzo bym nie chciała! Czy jeśli obetnę je w okolicy uszu, to czy jakimś sposobem będą one gładkie i proste, czy raczej natychmiast zaczną się wówczas bardziej kręcić? Będę bardzo wdzięczna za pomoc, dziękuję.

Agnieszka:

Obawiam się, że wszelkie przesłanki każą mi twierdzić, że w momencie obcięcia włosów, pozostała ich długość ulegnie silniejszemu skręceniu, co doprowadzi najprawdopodobniej do ppowstania loków w stylu Shirley Temple, których tak bardzo się obawiasz. Sposób skręcania się naszych włosów jest uzależniony od sposobu wyrastania włosa z mieszka włosowego. Tuż przy samej głowie włosy często są nieco prostsze, ponieważ rozciąga je siła działająca w dół, a związana z masą włosów i siłą grawitacji. Jest jednak tak, że im bardziej w dół włosa się przesuwamy, tym siła rozciągająca pasmo staje się mniejsza, a tym samym skręt silniejszy. Dlatego też krótsze włosy sprawiają zwykle wrażenie bardziej kręconych nie przez inny typ skrętu włosów, a przez mniejszą siłę rozciągania działającą na nie.
 
Oczywiście, możesz się zdecydować na fryzurkę krótszą, a następnie układać włosy za pomocą prostownicy, która pomoże Ci wygładzić lokowane pasma. Przy włosach krótszych procedura prostowania nie jest tak czasochłonna jak w wypadku włosów długich, i możesz uzyskać dowolny stopień wygładzenia włosów w zależności od temperatury, jaka zostanie użyta, musisz jednak oczywiście pamiętać o tym, aby prostownica nie była za bardzo rozgrzana, mogłoby to doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń włosa.

Oprócz tej metody, istnieje jeszcze sposób chemicznego prostowania włosów, co jest z kolei rodzajem procedury trwałej, podobnej w swym rodzaju oraz w formule zastosowanych produktów do ondulacji. Płyn do prostowania właściwie taki jest używany do kręcenia włosów, jednak tym razem nakłada się go na włosy bez nakręcania ich na wałki. Rozprowadza się go równomiernie na włosach za pomocą grzebienia o szerokich zębach, a następnie, po upływie czasu przewidzianego przez producenta neutralizuje wodą utlenioną oraz myje łagodnym szamponem i odpowiednio nawilża wysokoproteinową odżywką. Metoda ta, dając trwałe efekty, jest szczególnie lubiana przez kobiety o mocno kręconych, dłuższych włosach, w wypadku których, prostowanie termiczne jest zbyt czasochłonne i nie daje wystarczająco dobrych rezultatów.

Włosy prostowane w ten sposób mogą być następnie układane za pomocą żelazka fryzjerskiego, co pozwala na uzyskanie nawet jeszcze bardziej gładkiego i jedwabistego wyglądu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Łysienie kobiece