Jesteś tutaj:

Fryzura dla naturalnie kręconych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jak fryzura będzie dobra dla naturalnie kręconych włosów? Moje włosy są bardzo szorstkie i jest mi bardzo trudno znaleźć odpowiednia fryzurę.

Agnieszka:

To pytanie jest nieco trudniejsze do udzielania na nie prawidłowej odpowiedzi niż mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać. Mówiąc ogólnie, włosy kręcone najlepiej wyglądają we włosach strzyżonych na jednakowa długość. Wszystko jednak zależy od tego, jak duże i jak mocno skręcone są loki, oraz oczywiście od Twojego kształtu twarzy.
 
W wypadku luźniejszych i większych loków, cięcie o przedłużonym stopniowaniu może pozwolić na uzyskaniu pełnej objętości fryzury, oraz może powodować, że łowy będą lepiej przylegały do głowy, pod warunkiem jednak, że kształt twojej głowy oraz twarzy predysponują cię do noszenia tego typu fryzury. Najprawdopodobniej, fryzur tak wyglądałaby najlepiej u kobiet o twarzach owalnych bądź wąskich, przy średniej lub mocnej ogólnej budowie ciała. W przypadku kobiet bardzo drobnych o małych twarzach efekt tego typu strzyżenia mógłby się okazać nieco przytłaczający
 
Dla mniejszych, luźniejszych loków, takich jak spirale czy obrączki, najlepiej byłoby zdecydować się na strzyżenie włosów na jednakowa długość. Jeśli Twoja twarz jest raczej wąską, wybieraj fryzury krótsze, ponieważ loki w przypadku fryzur krótkich dodają fryzurze objętości w linii horyzontalnej. Jeśli masz szerszą twarz, wypróbuj fryzury dłuższe I poproś fryzjera, żeby na wysokości ½-do-2/3 długości włosów zastosował strzyżenie przerzedzające włosy w celu przeciwdziałania powstania efektu piramidy.

Niektóre kobiety o drobnej budowie ciała będą wyglądały dobrze w dziewczęcych, krótszych fryzurach, które najlepiej sprawdzają się w przypadku twarzy owalnych, trójkątnych oraz w kształcie serca. Są one bardzo łatwe do modelowania. Wystarczy rozprowadzić niewielką ilość produktu do stylizacji na włosach w czasie, kiedy są jeszcze wilgotne, następnie pozostawić je do wyschnięcia. Unikaj jednak tego typu strzyżenia, jeśli twoje włosy maja bardzo drobne loczki, może to doprowadzić do efektu afro.
 
W wypadku fryzur kręconych, koniecznie musisz wyjaśnić swojemu styliście, jaka ma być finalna długość uzyskanej fryzury.   Niezwykle popularnym błędem wśród kobiet o kręconych włosach jest pokazywanie styliście, w czasie, gdy włosy są jeszcze wilgotne, na jakiej wysokości powinien on dokonać cięcia. Z tego powodu po wysuszeniu włosów uzyskana fryzura wydaje im się zazwyczaj zbyt krótka. Faktem jest, że włosy kręcone wydłużają się i nieco rozprostowują pod wpływem własnego zwiększonego ciężaru, kiedy są mokre, a twój stylista dobrze o tym wie. Zawsze informuj go o tym, jaką ma być finalna długość fryzury, resztę lepiej jest pozostawić doświadczeniu profesjonalisty.

Jednakże, jeśli twoje włosy opadają na więcej niż 8-10 cm za ramiona, a Ty chcesz, żeby były długości do ramion, powiedz raczej, że chciałabyś mięć włosy długości do ramion, niż żeby fryzjer obciął te osiem centymetrów. Jeśli bowiem stylista zrobi dokładnie to, o co go poprosisz i obetnie 8 cm twoich włosów, po ich wysuszeniu oka, że się zapewne, że twoim włosom do ramienia dużo jeszcze brakuje i wiszą gdzieś znacznie ponad.
 
W końcu, nigdy nie powinnaś się decydować na cięcie za pomocą ostrza fryzjerskiego w wypadku fryzur na włosach kręconych. Tego typu strzyżenie w przypadku loków powoduje ich elektryzowanie się i puszenie, może też prowadzić do rozdwajania się końcówek włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Przedłużanie włosów Suche włosy Łojotokowe zapalenie skóry Kolor skóry Grube włosy Higiena