Jesteś tutaj:

Zamiana włosów cienkich kręconych w falowane

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam naturalnie kręcone, cienkie włosy, jednak naprawdę chciałabym mieć włosy falowane. Kiedy je prostuję, robią się proste i sztywne. Jeśli pozostawiam je na powietrzu do naturalnego wyschnięcia, zamieniają się w wielka kulę napuszonych loczków. Mam również problemy z elektryzowaniem się włosów. W jaki sposób uzyskuje się tę fryzurę wyglądająca jakby w lekkim nieładzie, falowaną, która wygląda na naturalna i stworzona bez najmniejszego wysiłku?

Agnieszka:

Zazwyczaj takie “naturalne i stworzone bez wysiłku’ fryzury wymagają ciężkiej pracy i często pomocy doświadczonego profesjonalisty.
 
Z tego co piszesz wynika, że mogłyby usatysfakcjonować cię wyniki trwałej ondulacji typu falistego. Jest to proces tworzenia na włosach trwałych fal za pomocą bardzo grubych wałków: powstają wówczas duże, miękkie loki. Podczas gdy wiele osób myśli, że trwała ondulacja to coś, co ze swoimi włosami robią ludzie o prostych włosach, aby stworzyć loki, to w rzeczywistości jest to technika znacznie bardziej uniwersalna, pozwalająca między innymi na zamianę małych, ciasno splecionych loczków na duże, miękkie, romantyczne loki. Proces ten może sprawić, że twoje włosy będą wyglądały na bardziej rozluźnione.

Kiedy na twoich włosach pojawią się już większe, miękkie loki, nieco strzyżenia warstwowego oraz wprowadzenie większej tekstury może pomóc Ci stworzyć ten styl, wyglądający tak, jakby ktoś właśnie potrząsnął głową, jakby ktoś właśnie wstał z łóżka, od razu pięknie wyglądając. Twój stylista zapewne bardzo chętnie zapozna cię ze wszystkimi technikami stylizacji, które będziesz musiała poznać, aby układać fryzurę po trwałej i strzyżeniu. Nie zapomnij zwrócić uwagi na objaśnienia stylisty i nigdy nie zawahaj się pytać, jeśli coś nie wydaje Ci się do końca zrozumiałe.
 
W większości wypadków, chodzi głównie o zastosowanie suszarki z dyfuzorem do suszenia włosów, jednak nie do całkowitej suchości, a następnie zastosowanie jakiegoś rodzaju pomady na bazie wosku albo wosku w piance, co pozwoli delikatnie podkreślić kształt fal. Po jakimś czasie stylizacja tej fryzury okaże się naprawdę prosta, a włosy zaczną wyglądać na naturalne I układane bez najmniejszego wysiłku.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Gęste włosy Wzrost włosa Mężczyźni Mieszki włosowe