Jesteś tutaj:

Włosy kręcone a wchłanianie odżywki poprzez wcieranie w loki

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Wiem, że włosy kręcone wymagają szczególnej pielęgnacji ze względu na szybkie przesuszanie się. Czy to prawda, że w takie włosy powinno się wcierać odżywkę, aby lepiej wchłonęła się w loki?

Agnieszka:

Zadaniem odżywki jest wygładzić, nawilżyć i odżywić włosy, ale należy ją spłukiwać. Owszem, jeżeli włosy są zniszczone i przesuszone, dobrze jest od czasu do czasu potrzymać odżywkę dłużej na włosach i w większej ilości. Ma ona wtedy działanie podobne do maski.

Jednak nie zostawiamy odżywki na lokach bez spłukiwania. Spowodowałoby to zmatowienie i utratę blasku włosów. Ponadto odżywka obciążyłaby loki i stałyby się oklapnięcie.

Najbardziej zniszczone są końcówki włosów, ponieważ najdłużej narażone są na działanie szkodliwych czynników mechanicznych i fizycznych. Do pielęgnacji takich ubytków, najlepiej stosować ceramidy, które wbudowują się w strukturę włosów np.: ceramidy, struktury keratyny, aminokwasy.

Warto wgniatać w końcówki włosów płynny jedwab. Nadaje on włosom blask, odżywia i pielęgnuje. Dostępne są również środki poprawiające strukturę loków w drogeriach. Taki preparat wystarczy nałożyć na suche włosy i wgnieść.

Ważne jest również, aby do mycia włosów nie stosować intensywnie działających szamponów. Pierzasta struktura włosów pochłania więcej substancji niż zwykłe włosy, co może je osłabić. Dlatego do mycia należy stosować szampony emulsyjne o łagodnych właściwościach.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Przetłuszczanie włosów Wąs Biopsja Cięcie stożkowe