Jesteś tutaj:

Sposób na sianowate włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Po myciu moje włosy ładnie się kręcą, ale następnego dnia rano mam dosłownie siano na głowie. Czy dzięki piankom nawilżającym pozbędę się tego problemu i zachowam ładne fale?

Agnieszka:

Niestety, ale nie. Pianki posiadają działanie stylizujące i utrwalające fryzurę. W tym przypadku potrzebny jest produkt, który wpłynie odżywczo, nawilżająco i wygładzająco na włosy.

Problem sianowatych włosów polega na tym, że łuski włosów są naruszone i powyłamywane. W związku z tym zaraz po umyciu, gdy włosy są niedosuszone, wyglądają zdrowo. Jednak szczeliny między łuskami oraz kosmetyki stylizujące na bazie alkoholu, przyspieszają wyparowywanie wody, przez co włosy puszą się, są powyłamywane i nie utrzymują skrętu.

Takie włosy potrzebują regularnej i systematycznej kuracji pielęgnacyjno-odżywczej. Po pierwsze, należy rozczesywać włosy jedynie grzebieniem z szeroko rozstawionymi ząbkami i to podczas mycia. Włos jest wtedy miękki i bardziej elastyczny.

Po drugie, proszę odstawić, przynajmniej na jakiś czas pianki i spraye do włosów, które nadmiernie przesuszają włosy.

Po trzecie, warto zainwestować w dobre kosmetyki. Stosować najlepiej odżywkę i szampon do włosów kręconych, oraz maskę raz na dwa tygodnie. A na rozdwojone końcówki wcierać olejki lub jedwab w końce włosów.

Duże znaczenie ma też zdrowe odżywianie się. Stosując się do tych wytycznych, szybko zauważymy poprawę, a loki znów staną się sprężyste i elastyczne.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Stylizacja włosów Czarne włosy Grzywka Hormony