Jesteś tutaj:

Piękne loki z pomocą zwykłej pianki czy odpowiedniej do włosów kręconych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Moje włosy ładnie się kręcą, ponieważ używam pianki do włosów kręconych. Czy taki sam efekt uzyskam stosując zwykłą piankę do włosów normalnych?

Agnieszka:

Niekoniecznie. Włosy kręcone, naturalne czy po trwałej ondulacji, posiadają często skłonność do przesuszania się. Ważne jest by nie poddawać włosy dodatkowym obciążeniom i środkom zwiększającym parowanie wody z włosów. Takie środki mogą zawierać zwykłe pianki do włosów.

Kosmetyki z serii do włosów kręconych są produkowane w taki sposób, aby nie wysuszały i nie usztywniały włosy. Posiadają składniki nawilżające i nabłyszczające. Dodatkowo wyciągi z olejków naturalnych oraz silikony ułatwiające aplikacje i utrzymanie wymarzonej faktury loków.

Jednak jak każda pianka stylizująca, również ta do włosów kręconych, może przy zbyt częstym stosowaniu osłabiać włosy. Dlatego warto dbać o to, by końce włosów nie były zbytnio przesuszone. Należy przycinać regularnie końce włosów i pielęgnować je płynnym jedwabiem lub serum przeciw rozdwajaniu się końcówek włosów.

Najlepiej stosować kompleksowo kosmetyki z tej samej linii i marki. Zarówno szampon, odżywkę i piankę, ponieważ produkty uzupełniają się wzajemnie odpowiednimi minerałami i wywierają pożądany efekt.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Suche włosy Zdrowe włosy Grube włosy Dermatitis Biotyna