Jesteś tutaj:

Maska ułatwiająca rozczesywanie włosów kręconych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Wiem, że włosów kręconych nie powinno się rozczesywać, ale jeśli ja swoich nie czeszę, to robią mi się kołtuny i brzydko to wygląda. Czy to prawda, że dzięki masce do włosów kręconych będę mogła je bez problemu rozczesać?

Agnieszka:

Nie tylko dzięki masce do włosów można uzyskać, efekt włosów łatwych do rozczesania. Nie ma również powodów do tego, by nie czesać włosów kręconych. Wszystko tak naprawdę można, tylko należy używać odpowiednich środków i przyrządów. Obecni producenci proponują nam szeroką gamę różnych dobrych środków.

Prawdą jest, że włosy kręcone czesane często szczotką, będa sie puszyć i mechacić. Dlatego do włosów kręconych najlepiej używać grzebienia z szeroko rozstawionymi ząbkami. Jeśli mimo wszystko ciężko rozczesać nam włosy, polecam metodę, którą posługują się fryzjerzy. Mianowicie, chodzi o rozczesanie włosów przed myciem, lekko pomoczone. Podczas mycia nie trzeć ich, tylko delikatnie masować skóre głowy, nałożyć odżywkę na odcisnięte włosy, rozczesać i spłukać.

Żaden dobry fryzjer po umyciu, nie trze włosów ręcznikiem, tylko odciska delikatnie wodę i ponownie przeczesuje włosy grzebieniem. Pamiętajmy o tym, by odżywkę spłukać letnią wodą, co pomoże zamknąć łuskę i wygładzić włosy. Do rozczesywania włosów można użyć spreyu ułatwiającego rozczesywanie wraz ze środkami nawilżającymi i nabłyszczającymi.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Zagęszczanie włosów Farbowanie włosów Cebulka włosa Fryzury Dercos Aminexil