Jesteś tutaj:

Odpowiednia odżywka do włosów kręconych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Wiem, że nie wszystkie odżywki nadają się do pielęgnacji kręconych włosów. Czy to prawda, że do takich włosów najlepsza będzie odżywka ze spłukiwaniem?

Agnieszka:

Niektórzy uważają, że odżywki bez spłukiwania działają lepiej. Jednak czasami zdarza się nadmierne odkładanie na włosach, składników pielęgnacyjnych. Proces ten określa się mianem tworzenia depozytu.

Większość środków pielęgnacyjnych zawiera substancje aktywne, o dużym powinowactwie do odpowiednich struktur włosa. Składniki te mają zdolność osadzania się na powierzchni włosów, nawet w obecności wody i nie dają się spłukać. Pozostawienie na włosach substancji czynnie działających w korze, powoduje sklejanie lub obciążanie i nie ma nic wspólnego z ich regeneracją. Wpływa to niekorzystnie na wygląd fryzury.

Dobre kosmetyki z serii Total Results Curl proponuje firma Matrix. Specjalistyczne kosmetyki posiadają właściwości, odpowiednie dla włosów kręconych. Ich składniki wygładzają powierzchnię włosów, regenerują łuskę włosa, intensywnie nawilżają, podkreślając kształt loków, dzięki zawartym w nim środkom stylizującym. A więc, lepiej korzystać z odżywek ze spłukiwaniem lub lżejszych fluidów bądz serum z serii do włosów kręconych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Wzrost włosów Uszkodzenia włosów Warkoczyki Cebulka włosa Dercos Aminexil