Jesteś tutaj:

Cieniowanie włosów kręconych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam kręcone, cieniowane włosy, zawsze chciałam mieć długie loki i zapuszczam włosy, ale widzę, że średnio im to służy, nie trzymają długo skrętu, są oklapnięte przede wszystkim 'z wierzchu' itp. Czy pocieniowanie ich z objętości i nie obcinanie ich z długości ma sens? Czy po prostu odpuścić sobie ich zapuszczanie?

Agnieszka:

Trudno powiedzieć, ponieważ nie pokazałaś nam swoich włosów. W przypadku włosów kręconych każdy przypadek jest indywidualny. Cieniowanie włosów na długości jest dobrym pomysłem, znacząco zmniejszy się ich ciężar, a co za tym idzie nie będą przyklapnięte, zwiększy się też ich objętość. Jeśli chcesz poprawić skręt swoich włosów, zapytaj fryzjera o krem do loków. To świetny kosmetyk, który nie tylko doskonale nawilża, ale też utrzymuje na długo skręt i sprawia, że loki wyglądają naturalnie i efektownie.

Wskazane jest także dbanie o kondycję włosów, ponieważ loki z natury łatwiej się puszą, łamią i przesuszają. Ryzyko dodatkowo wzrasta w przypadku zapuszczania. Pamiętaj - długie włosy są piękne, ale tylko wtedy gdy są też zadbane.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Gęste włosy Zagęszczanie włosów Stylizacja włosów Dercos Aminexil Fryzury Mieszki włosowe