Jesteś tutaj:

Włosy kręcone a objętość

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

W jaki sposób uzyskuje się objętość fryzury? Mam włosy kręcone, które są w stanie dać efekt dużej objętości, nie wiem jednak, jak powinnam to zrobić w odpowiedni sposób. W jaki sposób mam uzyskać wrażenie objętości, przy włosach związanych nisko w koński ogon?

Agnieszka:

Włosy kręcone zawsze nadają fryzurze pewną objętość, jeśli jednak zależy Ci na jej podkreśleniu powinnaś dbać o integralność poszczególnych loków w trakcie procesu suszenia włosów po umyciu. Efekt ten można uzyskać stosując suszarkę z dyfuzorem oraz unosząc włosy do góry i przytrzymując je z dala od skóry głowy przez cały czas suszenia. Nie ma potrzeby mocno ciągnąć włosy, ponieważ takie postępowanie mogłoby zniszczyć skręt, włosy należy jedynie delikatnie unosić i przytrzymywać, wykorzystując palce jako grzebień.

Nie należy również doprowadzać do całkowitego wyschnięcia włosów. Nie powinnaś również przeczesywać włosów palcami, kiedy staną się już bardziej suche, może to bowiem prowadzić do przełamywania loków i tworzenia napuszonej fryzury. Możesz użyć serum wygładzającego oraz specjalnych preparatów do zmiękczania loków, jeśli masz na to ochotę. Może to ułatwić utrzymanie jedwabistego wyglądu loków podczas ich suszenia oraz stylizacji.

Jeśli chodzi Ci o to uniesienie końskiego ogona, to nie wiem dokładnie, o co chodzi, jednak zaryzykuję przypuszczenie, że pytasz o uniesienie przedniej części fryzury, tej najbliżej głowy, co tworzy jakby garb, za którym włosy luźno opadają w dół. Uzyskanie tego efekty to kwestia unoszenia części włosów znajdującej się tuż przy skórze głowy do góry w czasie suszenia. Doprowadzając do całkowitego wysuszenia włosów tuż przy skórze i pozostawiając wilgotne końcówki, pozostawisz włosom odpowiedni ciężar, nie pozwalający na „fruwanie” włosów wokół twarzy, dając im jednak efekt maksymalnego możliwego uniesienia.
 
Jeśli chcesz zachować ten wygląd po uczesaniu włosów w koński ogon, musisz koniecznie zastosować nieco lakieru do włosów, który pozwoli utrzymać fryzurę. Nie powinnaś także mocno ściągać włosów, a raczej tylko żebrać je razem. Jeśli ściągniesz je zbyt mocno doprowadzisz do spłaszczenia włosów, nad których uniesieniem pracowałaś tyle czasu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Wzrost włosów Puszenie włosów Kolory włosów Dercos Aminexil Ciąża