Jesteś tutaj:

Zapuszczanie kręconych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam naturalnie kręcone włosy o długości w tej chwili sięgającej do ramienia. Chciałabym je zapuścić, ale obawiam się tych okropnych stanów przejściowych. Prosiłabym, żebyście powiedzieli mi, gdzie najlepiej jest obcinać włosy oraz jakie opcje fryzur mogę zastosować do czasu, kiedy włosy nie urosną?

Agnieszka:

Twój problem jest aż nazbyt znajomy dla bardzo wielu kobiet. Chcą one zapuścić włosy, ale obawiają się przechodzenia przez te wszystkie stany przejściowe, kiedy włosy dorosną do pożądanej i planowanej długości, ponieważ nie mają planu na fryzury w tym okresie, który czasem, w zależności od tego, do jakiej długości chcesz hodować włosy, może trwać całkiem długo.

Tym, czego w tej chwili najbardziej Ci potrzeba jest dobry stylista, który razem z tobą opracuje długoterminowy plan działania, mający na celu doprowadzenie twojej fryzury do wymarzonego ostatecznego kształtu i długości. Przygotowanie takiego planu powinno zawierać w sobie przejrzenie książek i wybranie z podręczników fryzjerstwa czy czasopism kolorowych tych fryzur, które pasowałyby na odpowiednie etapy procesu zapuszczania włosów, a jednocześnie dobrze współgrałyby z kształtem twojej twarzy i innymi cechami Twojego wyglądu.
Jeśli chodzi o pytanie dotyczące najlepszego miejsca do strzyżenia włosów, to wydaje mi się, że jest to dowolne miejsce, w którym pracuje fryzjer, któremu możesz zaufać i z efektów pracy, którego jesteś zadowolona.  W twoim wypadku, musi to być jeden stylista, którego będziesz się trzymać przez cały okres zapuszczania włosów. Jeśli zmieniłabyś fryzjera, pojawiłaby się konieczność tłumaczenia kolejnej osobie, na czym miały polegać założenia planu długoterminowego, ustalonego poprzednio, ponieważ odstąpienie od tego planu mogłoby znacznie wydłużyć cały proces i twoje oczekiwanie na piękne, długie włosy.

Pierwszą rzeczą, jaka musisz zrobić jest przejrzenie kolorowych czasopism w celu znalezienie zdjęć osób, których włosy są podobne do twoich, a których fryzury naprawdę Ci się podobają, najlepiej, żeby były to fryzury na włosach dłuższych niż Twoja obecna fryzura. Podchodząc do procesu odrastania włosów jak to zjawiska etapowego, w czasie którego masz mieć kilka różnych fryzur, że czas oczekiwania nie będzie Ci się wydawał tak długi i że właściwie nie będzie okresu przejściowego, ponieważ na każda długość włosów będziesz mieć wspaniałą fryzurę.

Jeśli chodzi o wybór stylisty, najlepszą metoda w tej kwestii może się okazać rozmowa z przyjaciółmi, albo odwołanie się do innych źródeł informacji, do których masz zaufanie, a następnie porozmawianie ze stylistą, nad wyborem którego się zastanawiasz.  Dobry stylista poświęci, co najmniej kilka chwil na rozmowę z potencjalnym klientem i pomoże mu albo jej w podjęciu decyzji – szczególnie wtedy, jeśli decyzja ta ma dotyczyć ewentualnego skorzystania z usług ich salonu. Jeśli nie jesteś w stanie zdobyć żadnych referencji, przejrzyj ogłoszenia miejscowych salonów, a następnie złóż wizytę w kilku z nich. Spójrz na fryzury, które tworzą, a następnie wybierz salon i stylistę, którego fryzury najbardziej odpowiadają twojemu gustowi.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Łysienie plackowate Mieszek włosowy Aromataza Diademy