Jesteś tutaj:

Zapuszczanie włosów do pasa

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy możliwe jest, aby Afroamerykanka miała włosy do pasa bez ich sztucznego przedłużania? Próbowałam zapuścić swoje, ale osiągnęły one zaledwie długość do ramion i wydaje mi się, że wszystkie znane mi czarne kobiety miały włosy zaledwie tej długości, kiedy przestawały one rosnąć. Jeśli to możliwe , to w jaki sposób mam wyhodować włosy tak, by osiągnęły długość do pasa?

Agnieszka:

Długość do której rosną włosy jest uwarunkowana genetycznie. Włosy niektórych ludzi rosną do określonej długości, a potem przestają. Ma to związek z długością fazy wzrostu włosów, która jest odmienna w wypadku włosów różnych osób.

Średni cykl wzrostu dla włosa z jednej cebulki włosowej wynosi od 3 do 5 lat. Jednak okres ten może u niektórych osób wynosić zaledwie 2 lata, zaś w rzadkich wypadkach przeciągnąć się do 10 lat. Po fazie wzrostu, włos wchodzi w fazę spoczynku, następnie wypada, po czym cały cykl zaczyna się od nowa.

Okres trwania fazy wzrostu, warunkuje potencjalną długość włosów, którą możemy uzyskać. Ponieważ włosy rosną zaledwie około 0,5 cala miesięcznie, wyhodowanie włosów do pasa zajęłoby minimum 6 lat, biorąc pod uwagę przycinanie końcówek o 1 cala co 6 tygodni. Nie biorąc przy tym pod uwagę takich czynników, jak uszkodzenia włosów związane ze środowiskiem czy procesami stylizacyjnymi.

W celu maksymalizacji wzrostu włosów, bardzo ważne jest regularne odżywianie włosów, odpowiednie nawilżenie oraz ochrona przed uszkodzeniami wywołanymi przez procesy stylizacyjne. Dwa razy w miesiącu, polecam zabieg głębokiego nawilżania. Dodatkowo, spanie w jedwabnej lub satynowej czapeczce albo na powłoczce wykonanej z takiego materiału, zmniejsza ryzyko łamania włosów podczas snu.

Dodatkowo można sięgnąć po suplementy diety zawierające witaminy A, E i C oraz upewnić się, że dotychczasowa dieta zawiera odpowiednią ilość protein. Należy też regularnie stosować zabieg przycinania końcówek, w przeciwnym wypadku włosy mogą ulec rozdwajaniu się na znacznej długości, co ostatecznie spowoduje utratę długości włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Cienkie włosy Farbowanie włosów Włosy Kolory włosów Kształt głowy