Jesteś tutaj:

Odpowiednia pielęgnacja włosów mieszanych

  - Zobacz mój profil

Marta Smolnik

Ekspert firmy American Crew

Moje włosy są z tendencją do przetłuszczania się u nasady, ale na końcach są suche. Z tego co czytam wynika, że powinnam dbać o nie dwukierunkowo, żeby zadbać o te suche i te przetłuszczające się. Czym zatem powinnam je pielęgnować, żeby efekt był właściwy?

Marta:

Jak najbardziej, o włosy mieszane należy dbać dwukierunkowo. Włosy najczęściej przetłuszczają się z powodu ich nadmiernego przesuszenia. Przyczyną tego, może być zbyt częste mycie czy nadużywanie urządzeń termicznych. Na pozbycie się tego problemu, polecam szampon z serii Revlon Professional InterActives Sebum Balance.

Zastosowany w szamponie Hydra Capture System, wyrównuje poziom wilgoci wewnątrz włókna włosa i zapobiega ich odwodnieniu. A uspakajające działanie neuropeptydów zmniejsza podrażnianie i swędzenie. Skóra głowy odzyskuje swoją naturalną równowagę, a włosy pozostają czyste i elastyczne przez długi okres czasu.

Natomiast na przesuszone końce polecam Brillant Hydra Elixir z tej samej serii kosmetyków. Nie tylko wygładzi i nabłyszczy włosy, ale przede wszystkim zapobiegnie łamliwości i rozdwajaniu, chroniąc przed agresywnymi czynnikami środowiska.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Regeneracja włosów Kondycja włosów Diademy Ciąża Biopsja