Jesteś tutaj:

Czy każdy typ włosów nadaje się do trwałej ondulacji?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Chciałabym zdecydować się wreszcie na trwałą ondulację, ponieważ od dziecka marzę o pięknych loczkach. Nie wiem jednak czy moje włosy się do tego nadają. Czy ten zabieg wykonuje się na każdych włosach czy może są takie, które absolutnie się do tego nie nadają? Jak to sprawdzić?

Agnieszka:

Zabieg trwałej ondulacji należy przeprowadzić wyłącznie w dobrym salonie fryzjerskim, w żadnym wypadku na własną rękę w domu, gdyż bardzo łatwo samemu zniszczyć sobie włosy. Środki do trwałej ondulacji są jednymi z najmocniejszych spośród preparatów fryzjerskich, które zmieniają strukturę włosów. Pod względem chemicznym trwałą możemy podzielić na dwa rodzaje – zasadową i kwaśną. Ondulacja kwaśna jest łagodniejsza, ale zarazem jej efekty są mniej trwałe w czasie. Daje łagodny skręt włosom i nie wnika w ich strukturę tak mocno jak trwała zasadowa. Kwaśny rodzaj trwałej ondulacji poleca się paniom o cienkich, delikatnych włosach (ondulacja „headline”) lub tym, które chcą uzyskać tylko lekkie fale. Natomiast ondulacja zasadowa jest mocniejsza, bardziej trwała i przeznaczona do włosów zdrowych, mocnych i wcześniej nierozjaśnianych. Zabieg trwałej ondulacji można połączyć z farbowaniem włosów – we fryzjerskim żargonie nosi wówczas nazwę „trwałej kolorowej”. Przeprowadzając zabieg ondulacji możemy uzyskać przeróżne rodzaje loków i skrętów począwszy od dużych fal, aż po małe loczki sprężynki. Także wybór grubości wałka do trwałej ondulacji zależy od typu naszych włosów i ich długości.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Łuska włosa Biotyna Cebulka włosa Fryzury