Jesteś tutaj:

Regeneracja włosów po trwałej a powrót do prostych włosów

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam dość długie włosy i zrobiłam trwałą ondulacje jakieś 4 miesiące temu. Na początku pięknie się układały, a teraz jest masakra. Nie wiem co mam z nimi zrobić. Są dość przesuszone. Czy są jakieś zabiegi, które pomogą mi odzyskać moje proste włosy?

Agnieszka:

Niestety, tak zazwyczaj kończą się przygody z trwałą ondulacją. Włosy na samym początku wyglądają pięknie i zdrowo, natomiast później pozostaje po ich pięknym wyglądzie, już tylko wspomnienie. Oczywiście nie jest to żadną normą ani regułą. Ponieważ każdy włos reaguje w sposób indywidualny na wykonanie na nich trwałej ondulacji.

Najczęściej przykre skutki występują, gdy do wykonania trwałej ondulacji zostały użyte zbyt silne środki, które nie zostały odpowiednio dobrane do posiadanego przez nas rodzaju włosów. Zbyt mocne działanie produktu, powoduje wysuszenie włosów. Powodem tego, że aktualnie Twoje włosy nie chcą się układać, może być również zbyt długo nie podcinana fryzura, która już dawno straciła swój kształt oraz formę.

Ponadto nic nie wspominasz o tym, czy od tego czasu jak po raz pierwszy wykonałaś trwałą ondulacją zabieg ten powtórzyłaś. Jest to również bardzo ważne, gdyż przez te całe cztery miesiące włosy nie tylko urosły, ale również z pewnością pojawił się już Twój naturalny odrost. W przypadku kiedy nie powtórzyłaś ponownie zabiegu włosy mają prawo się nie układać, ponieważ ich struktura nie jest równa.

Włosy u samej nasady są proste, a na ich długości są pozałamywane. Niestety muszę Cię rozczarować i trochę zmartwić. Oczywiście w salonach fryzjerskich jest dostępna usługa trwałego prostowania włosów. Jednak w Twoim przypadku jest to bardzo nie wskazane. Dlaczego? Po pierwsze zabieg trwałego prostowania włosów, wykonuje się na włosach maksymalnie do ramion nie dłuższych! Ponadto nie powinno wykonywać się tego zbiegu na włosach koloryzowanych, po wykonanym zabiegu trwałej ondulacji, a przede wszystkim na włosach rozjaśnianych.

Wykonanie tego zabiegu na Twoich włosach może mieć dla nich naprawdę opłakane skutki. Jeżeli naprawdę chcesz powrócić do swoich prostych włosów i nie szkoda Ci jest ich długości polecałabym ich regularne podcinanie. Ponadto polecam stosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych, które będą wygładzały strukturę włosa dodatkowo będą je obciążały. Nie polecam nadmiernego stosowania prostownicy, ponieważ zbyt częste jej używanie dodatkowo wysuszy już suche włosy, a przecież nie o to chodzi.

Anti-Friz Serum InnerEffect Resoft to wysokiej jakości serum poskramia i wygładza włosy niesforne.
74.11PLN
zamów
 
Shine Shaper InnerEffect to lekki krem modelujący do uzyskania lśniących akcentów i luźnego wiązania włosów.
66.04PLN
zamów
 
Odżywka InnerEffect Resoft nie do spłukiwania intensywnie i natychmiastowo uspokaja włosy.
63.50PLN
zamów
 
Maska InnerEffect Resoft to ekskluzywna kuracja, która odżywia od wewnątrz włosy wysuszone.
68.05PLN
zamów
 
Krem stylizacyjny InnerEffect Styling Cream uszlachetnia indywidualny efekt stylizacji włosów.
69.11PLN
zamów
 
Odżywka InnerEffect Resoft do spłukiwania jest bardzo bogata w składniki odżywcze.
66.04PLN
zamów
 
 
Szampon InnerEffect Resoft dostarcza słabym włosom dawkę odżywczej pielęgnacji.
55.95PLN
zamów
 
Spray Hold Shiner InnerEffect Resoft to kreatywny i nabłyszczający spray, który wprowadza elastyczne akcenty.
67.05PLN
zamówPolecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Suche włosy Suszenie włosów Geny Biopsja