Jesteś tutaj:

Pozbycie się z włosów trwałej zwiększającej objętość

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jakiś czas temu zdecydowałam się na trwałą zwiększającą objętość . Mam włosy raczej krótkie, są cienkie i naturalnie proste. W jaki sposób mam się pozbyć tej trwałej? Włosy są cieniowane, strzyżone warstwowo.

Agnieszka:

Ponieważ trwałą nadająca objętość to nic innego jak ondulacja wykonana z zastosowaniem wałków o większej średnicy, istnieje możliwość usunięcia efektów takiego procesu. Musisz w tej sytuacji odtworzyć wiązania boczne w twoich włosach, utrzymujące ich strukturę, w położeniu takim, w jakim znajdowały się przed zabiegiem ondulacji.

Zabieg odwrócenia skrętu przeprowadzamy za pomocą kolejnego zestawu do trwałej, jednak tym razem nie używamy wałków do nawijania włosów. Zanim jednak przystąpisz do działania, musisz się koniecznie upewnić, że twoje włosy są w dobrym stanie i bez śladów uszkodzenia po poprzednio przeprowadzonej ondulacji. Jeśli wszystko jest w porządku, przeprowadzenie zabiegu, który zaraz opiszę, nie powinno napotkać na żadne przeszkody. Jednakże, jeśli stwierdzisz uszkodzenie włosów (symptomami mogą być nadmierne przesuszenie czy też szorstka tekstura), zanim przystąpisz do przeprowadzania kolejnych zabiegów chemicznych, powinnaś poprawić ogólną kondycję swoich włosów za pomocą specjalnych zabiegów naprawczych i pielęgnacyjnych. Po ich przeprowadzeniu powinnaś dać swoim włosom czas konieczny na normalizację, a dopiero potem przeprowadzić planowany zabieg chemicznego prostowania.

Jeśli stan twoich włosów na to pozwala, możesz przystąpić do samego zabiegu. W tym celu powinnaś zakupić kolejny zestaw do trwałej ondulacji. Następnie włosy musisz umyć szamponem, dokładnie wypłukać i osuszyć ręcznikiem z nadmiaru wilgoci. Nałóż lotion do ondulacji na włosy i przeczesz go dokładnie po całej długości włosów, używając do tego celu grzebienia o szerokich zębach.
Ponieważ twoje włosy w czasie trwania procesu powinny zwisać prosto w dół, może dobrym pomysłem będzie zajęcie miejsca koło wanny czy umywalki, talk, by skapujący lotion nie zabrudził dywanów czy mebli. Możliwe, że pomocna okazałaby się obecność przyjaciela, który pomógłby rozczesać włosy. Preparat należy pozostawi na włosach na okres około 10 minut. Następnie spłukujemy go z włosów ciepłą wodą, czynność spłukiwania nie powinna trwać krócej niż 3 minuty. Następnie usuwamy nadmiar wilgoci z włosów, odciskając ją w ręcznik, a po całej długości włosów za pomocą tego samego grzebienia o szerokich zębach przeczesujemy neutralizator.
 
Ponownie musisz się upewnić, że włosy spływają swobodnie w dół ramion. Czesz włosy przez kolejnych 5 minut działania neutralizatora. Następnie, po 5 minutach, spłucz włosa ciepłą wodę. Zabieg płukania powinien trwać 5 minut, a ostatnie 30 sekund należy wykonać znacznie chłodniejszym strumieniem wody, co pozwoli na lepsze zamknięcie łusek włosa, uniesionych w wyniku działania na włosy środka chemicznego.
 
Następnie włosy należy osuszyć ręcznikiem, wygniatając nadmiar wilgoci. Na włosy nakładamy następnie odżywkę bez spłukiwania (na przykład w sprayu) i pozostawiamy je do wyschnięcia na powietrzu. Jeśli naprawdę musisz wysuszyć włosy szybciej, możesz zastosować suszarkę, jednak pod warunkiem, że ustawisz najchłodniejszy możliwy strumień powietrza i zastosujesz dyfuzor.
 
Proces ten pozwoli na usunięcie wszelkiego skrętu włosów, powstałego w wyniku poprzedniej ondulacji, nie zmieni jednak tego, w jaki sposób twoje włosy czują się po ondulacji. Koniecznie musisz odpowiednio nawilżać i kondycjonować swoje włosy. Teraz są one już po dwóch zabiegach chemicznych, a zwiększona porowatość sprzyja szybszemu uciekaniu wilgoci i przesuszaniu się włókien włosowych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Łysienie plackowate Łysienie kobiece Gorączka okopowa Diademy