Jesteś tutaj:

Czy loki są modne?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy loki są modne? Moje włosy mają skłonność do falowania, zastanawia się więc, czy dobrym pomysłem byłoby podkreślenie tej tendencji, na przykład poprzez trwałą ondulację? Nie wiem też, jakie loki powinna wybrać, ani w jaki sposób wykonujemy poszczególne ich rodzaje. Czy moglibyście mi coś zasugerować? Dziękuję bardzo.

Agnieszka:

Po modzie na proste prasowane włosy przyszedł czas na romantyczne kobiece loki i fale miękko okalające twarz.. Naturalne i seksowne. Nosi się zwichrzone i wygniecione palcami fale, loki zakręcone na wałkach lub papilotach, albo misternie ułożone lokówką sprężynki. Jeśli twoje włosy mają naturalną skłonność do skręcania - wykorzystaj to!

Co zrobić, by loki wyglądały efektownie? Przede wszystkim zadbaj o ich właściwe nawilżenie. Kosmetyki do pielęgnacji powinny uzupełniać niedobór wody, by wygładzić łuski włosa. Wtedy łatwiej ułożyć i zdyscyplinować fryzurę: pukle stają się bardziej sprężyste, spływają miękkimi falami, a nie robią wrażenia sianowatej, puszącej się strzechy. Do stylizacji kręconych włosów wybieraj preparaty uelastyczniające. Specjalne pianki i lakiery podkreślają skręt, dbając o nienaruszanie struktury włosa. Do ujarzmiania loków warto używać środków nabłyszczających - na przykład wosku, brylantyny, żelu czy nabłyszczacza w sprayu. Te preparaty nie natłuszczają fryzury, sprawiając jednocześnie, że włosy wydają się zdrowe i pięknie lśnią.

W ułożeniu zakręconych fryzur pomogą gąbkowe papiloty, wałki na rzepy, termoloki (podgrzewane wałki) i elektryczne lokówki. Na wałki i papiloty nakręcaj lekko wilgotne kosmyki. Natomiast urządzenia elektryczne stosuj tylko do wysuszonych włosów.
Zanim zdecydujesz się na rozwiązania permanentne, dobrze byłoby wypróbować poszczególne rodzaje skrętu , robiąc zwykł, nieutrwalone fryzury z kręconych włosów. Pozwoli co to zdecydować, który rodzaj skrętu najbardziej i odpowiada.

•    Hollywoodzkie pukle : Wysuszone włosy nakręć na grube termoloki. Po ich zdjęciu lekko roztrzep loki palcami, jednocześnie delikatnie je ugniatając i rozprowadzając wosk.
•    Swobodnie rozwiane: Wilgotne włosy nawiń na grube gąbkowe papiloty. Po wyschnięciu lekko je rozczesz i rozdmuchaj suszarką. Następnie rozpyl lakier, przeczesując włosy ku górze palcami i delikatnie ugniataj je w dłoniach.
•    Drobne sprężynki : Wysuszone włosy podziel na cienkie ok. 1-cm kosmyki i zakręć na elektrycznej lokówce. Możesz je nabłyszczyć brylantyną lub woskiem w sprayu.
•    Okrągłe pierścionki : Wysuszone włosy zakręć kosmyk po kosmyku (grubości ok. 1,5-cm ) na elektrycznej lokówce. Spryskaj preparatem nabłyszczającym.
•    Zmysłowe fale : Wilgotne włosy nakręć na grube papiloty do wysokości ok. 10 cm od nasady. Po wyschnięciu przeczesz je palcami. Fryzurę utrwal lakierem rozpylonym od spodu.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Suche włosy Łuska włosa Cebulka włosa Hirsutyzm Diademy