Jesteś tutaj:

Najmodniejsze włosy w sezonie 2008

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jakie były najmodniejsze fryzury w 2008 roku? Powrót do boba czy coś innego?

Agnieszka:

Sezon 2008 skończył ze sztucznym hełmem i postawił na naturę. Nazwany przez fryzjerów stylistów sezonem przyjaznym dla naszych włosów dowiódł, że zdrowe i naturalne włosy są najmodniejsze. Każdy z nas nosi to co lubi, a liczy się dla niego dobre samopoczucie. Nie próbowaliśmy zmieniać fryzur na siłę. Dało się zaobserwować, że zamiast grubych grzywek zaczesanych od środka głowy mieliśmy lekką grzywkę, niekiedy w niewielkim nieładzie. 2008 przyniósł odejście od ostrych cięć zakończonych ostrym cieniowaniem. Najmodniejszymi okazały się fryzury o delikatnym, wręcz subtelnym cięciu, które dawały wrażenie pełniejszej fryzury, a co za tym idzie wrażenie większej objętości włosów.

Długość włosów – koniecznie krótkie  i to z odsłoniętą szyją więc tył musiał być mocniej podcięty, a najlepiej równy z linią zarostu. Co do boków to królowały równe z tyłem oraz lekko wydłużone. Ta fryzura była popularna wśród zabieganych kobiet, które cenią wygodę i nie mają czasu na codzienne modelowanie przed lustrem.

Włosy długie najmodniejsze były równej długości. Grube i gęste wymagały nadania lekkości i pozbycia towarzyszącej objętości. Można było zaobserwować zdecydowany brak ostrych cięć na rzecz delikatnych pazurków.

Koloryzacja tego sezonu pomogła w regeneracji naszych włosów. Postawiliśmy na naturę. Sezon 2008 to barwy ciepłe, brązy z lekkim refleksem miedzi lub czerwieni. Zapomnieliśmy o sztucznie wyglądających pasemkach. Mocne kontrasty odłożyliśmy do lamusa. Na ich miejscu pojawiły się lekkie refleksy od dwóch do trzech tonów jaśniejszych niż nasz podstawowy kolor. Refleksy najmodniejsze to te, które zostały nałożone w sposób podkreślający linię strzyżenia.

Bob znów panował wśród najmodniejszych i zyskał sobie grono wielu wielbicielek. Był jedną z najczęściej strzyżonych fryzur tego sezonu w formie klasycznej jak również awangardowej.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Gęste włosy Pielęgnacja włosów Ciąża Farbowanie włosów Peruki