Jesteś tutaj:

Fryzury cienkie włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam dość cienkie i rzadkie włosy. Czy są jakieś konkretne uczesania dla tego typu włosów? Np. żeby nadać im optycznie większej objętości.

Agnieszka:

Włosy z natury cienkie nie są łatwymi do układania. Często zdarza się, że zaraz po ułożeniu fryzura opada. Włosy te są podatne na przetłuszczanie. Dużo trudniej jest sprawić, że będą wyglądały zawsze świeżo i optycznie miały większą objętość.

Cienkie włosy najlepiej prezentują się w średniej długości, do ramion. Dobrze wyglądają w jednej równej długości i jednym odcieniu. Optycznie doda im to objętości. Przy takim rodzaju włosów należy zrezygnować z mocnego cieniowania, by nie tracić na objętości. Odejściem od tej zasady może być krótko strzyżona fryzura, którą wręcz należy wycieniować by włosy dawały się podnieść i z łatwością modelować. Najprostszym sposobem na zwiększenie objętości jest suszenie włosów z pochyloną głową do dołu. Przy tej czynności możemy stosować suszarkę z dyfuzorem, odbijając włosy od nasady głowy.

Polecam używanie produktów zwiększających objętość włosów przeznaczonych do włosów cienkich i delikatnych. Jeżeli chcesz uzyskać eleganckie odbicie od nasady głowy polecam modelowanie na grubą szczotkę lub nawijanie na grube wałki. Na koniec utrwal fryzurę lekkim lakierem przeznaczonym do włosów cienkich lub delikatnych.

Podczas strzyżenia by dodatkowo uzyskać efekt zwiększonej objętości warto mocno postrzępić same końcówki włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Regeneracja włosów Pasemka Czarne włosy Higiena Grzywka