Jesteś tutaj:

Fryzura dla szczupłej twarzy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam czterdzieści dwa lata i jestem kobieta o pełnej figurze. Mam włosy sięgające ramion. Chciałabym się dowiedzieć jaką mogłabym mieć fryzurę by moja twarz wydawała się szczuplejsza. Jaki rodzaj strzyżenia powinnam otrzymać?

Agnieszka:

Jedna z pierwszych rzeczy o jakiej należy pamiętać przy wyborze fryzury dla kogoś kto ma pełną figurę jest stworzenie stylu, który jest proporcjonalny całego typu budowy ciała. Wielu ludzi, którzy są świadomi podstaw stylizowania włosów, popełnia błąd myśląc, że w prosty sposób można optycznie wydłużyć twarz poprzez zastosowanie fryzury z większą objętością na górze głowy i że to wystarczy.

Są także przekonani, że przy szerokiej twarzy fryzura krótkowłosa stworzy wygląd szczuplejszy. Jest to prawda – zarówno jeżeli chodzi o zastosowanie fryzury krótkowłosej jak i zwiększenie objętości na górze głowy- ale tylko w jednym punkcie. Bez wzięcia pod uwagę ogólnej równowagi fryzury do budowy ciała możesz skończyć pogarszając tylko konkretną sytuacje. Na przykład, podczas gdy fryzury krótkowłose  nadają się do zmieniania szerszej twarzy tak by wyglądała szczuplej, u kobiet z większą budowa ciała krótkowłosa, dziewczęca fryzura może właściwie stworzyć wrażenie, że twarz będzie wyglądała na pulchniejszą i cięższą.

Najlepszym rozwiązaniem jest, aby wybrać najpierw fryzurę, w zgodzie z budową i proporcją ciała a następnie modyfikować ją w miarę konieczności do zaadaptowania dla specyficznych potrzeb. W wielu przypadkach, dla kobiety o pełnej figurze, fryzura krótsza niż do ramion wraz ze stromym cieniowaniem dla zminimalizowania objętości po bokach i zmaksymalizowania podniesienia na górze głowy może dać rezultat jakiego pragniecie.

Wystarczy upewnić się, w celu wyeliminowania wszelkich innych elementów, które powinny być rozpatrzone, takich jak wysokie lub szerokie czoło, szerokie lub wystające kości policzkowe, szeroko zarysowana linia szczęk, duży lub wystający nos, etc. Mając na uwadze to, że celem jest stworzenie fryzury, która wygląda lepiej poprzez kreowanie rozsądnej równowagi pomiędzy rozmaitymi aspektami twarzy pamiętając o zachowaniu odpowiedniej proporcji głową a reszta ciała.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Trwała ondulacja Mieszki włosowe Hirsutyzm Cebulka włosa