Jesteś tutaj:

Fryzura na pazia

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam podłużną /owalną twarz i bardzo grube włosy, które ciężko jest wyprostować nawet najlepszej jakości prostownicami. Trzymają się tylko przez parę minut... Włosy sięgają mi do ramion, ale zastanawiałam się nad paziem. Nie wiem tylko, czy będzie pasował do mojej twarzy i włosów.

Agnieszka:

Możesz spróbować zrobić atut z naturalnej objętości włosów albo trochę je wygładzić, susząc je na szczotce. Jeśli Twoje włosy zdają się być trudne do wyprostowania, to daj sobie spokój z prostymi fryzurami. Jest jednak kilka opcji, jeśli chcesz je mimo to wyprostować. Możesz wybrać prostowanie chemiczne, które wyprostuje włosy na stałe – ale jest to kosztowne, wymaga częstych wizyt w salonie fryzjerskim i MUSI być wykonane przez specjalistę. Jeśli nie chcesz tracić czasu i męczyć się z prostownicą, pozostaje tylko taki sposób.
Jeśli chodzi o to, co pasuje do kształtu Twojej twarzy... Proste włosy podkreślają czasem jej długość. Trochę naturalnego ruchu złagodzi kształt twarzy i doda fryzurze objętości. Twoim celem będzie więc zredukowanie długości twarzy od linii włosów do podbródka. Wybierz długą, postrzępioną grzywkę; jest wiele takich grzywek, które automatycznie skracają twarz. Skup się na tym, żeby włosy były spiętrzone od skroni do podbródka, albo innego najwęższego miejsca twarzy. Unikaj wysokości, ponieważ wydłuży to twarz. Cieniowanie na pewno doda włosom życia i miękkości, a poza tym sprawi, że będą one wyglądać modnie!

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Gęste włosy Łojotokowe zapalenie skóry Kok ślubny Geny Mieszki włosowe