Jesteś tutaj:

Krótka fryzura Keiry Knightley

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Uwielbiam fryzurę Keiry Knightley, tę nieco dłuższa niż do podbródka. O co mam zapytać i poprosić mojego stylistę, jeśli zdecyduję się na tę krótką fryzurkę? Czy będzie ona pasowała do mojego kształtu twarzy? Czy fryzura ta jest trudna w utrzymaniu i pielęgnacji? Czy macie może jakieś wskazówki dla mnie?

Agnieszka:

Fryzura, którą Keira zaprezentowała na premierze filmu “Piraci z Karaibów. Skrzynia umarlaka” to klasyczny bob, który bardzo zyskał dzięki bogatej falowanej naturalnie teksturze włosów aktorki, nadając fryzurze mnóstwo wizualnej atrakcyjności i naturalnej miękkości.
Ten styl, bob, jest idealny dla większości kształtów twarzy, z wyłączeniem jednak tych szczególnie szerokich w linii szczęki oraz osób, posiadających bardzo wydatne, duże usta. W takim wypadku proste cięcie w dolnej partii fryzury tylko zwiększyłoby niekorzystny efekt szerokości w tej partii twarzy, podkreślając brak równowagi w budowie twarzy.

Ten styl jest niezwykle łatwy do wprowadzania zmian oraz prosty w pielęgnacji i stylizacji. Może być noszony w wersji myjesz i idziesz, wtedy czerpie najwięcej z naturalnie falowanej tekstury włosów, albo suszona na okrągłej szczotce dla uzyskania bardziej miękkiego wyglądu, albo tez może zostać wygładzona z pomocą prostownicy w celu nadania fryzurze wyszukanego, gładkiego wykończenia.
Najlepszym wyrazem troski o te fryzurę jest stosowanie szamponu przeznaczonego do wygładzania i nadawania jedwabistego połysku włosom, w celu zminimalizowania ewentualnego elektryzowania się włosów, oraz utrzymywanie włosów w zdrowiu i czystości. Mała ilość produktu do stylizacji nałożonego na włosy, kiedy jeszcze są one wilgotne da Ci większą kontrolę nad fryzurą, niezależnie od tego, jaki proces stylizacji następnie wybierzesz.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Suche włosy Objętość włosów Czarne włosy Mężczyźni