Jesteś tutaj:

Dobór fryzury

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Wybór fryzury jest trudny dla osoby, która nie wie dokładnie, czego tak naprawdę pragnie, nie interesuje się najnowszymi trendami czy technikami fryzjerskimi. Co ma jednak zrobić osoba, która ma tak wiele pomysłów, że nie wie który z nich zrealizować?

Załóżmy, że mamy w głowie wiele pomysłów: coś podpatrzyliśmy w gazecie, coś obejrzeliśmy w TV albo jeszcze dostrzegliśmy „super ułożony włos” u kogoś, kto mijał nas wysiadając z autobusu – co wtedy? Jak to wszystko pogodzić, połączyć z nami, którzy chcemy mieć to, to, to i …najlepiej jeszcze to!?

Agnieszka:

Oczywiście, nadmiar pomysłów może stanowić problem tak samo poważny jak ich brak. Wtedy z pomocą przychodzą nam fryzjerzy-styliści, którzy otwarcie porozmawiają z nami o osobistych oczekiwaniach, może nawet wstępnych zamysłach – jak najbardziej i dobiorą odpowiedni kolor, strzyżenie – dla każdego indywidualne pod względem charakteru, sposobu bycia i typu urody. Wypośrodkują wspomniane: „to, to, to i jeszcze to”, ale żeby nie wyglądało śmiesznie i sztucznie, a przy tym wszystkim zręcznie „przemycą” na włosy kilka nowości, które w danym czasie są modne i co najważniejsze pasują do nas.

W obecnym sezonie, np. firma L’oreal professionnel (z której produktami najczęściej pracuję) stworzyła kolekcję „kolory słodyczy”, która składa się z dwóch światów: Krainy Czekolady-Majirel i Krainy Sorbetów – Luocolor. W okresie jesienno-zimowym główną ozdobą ma być delikatność i kobiecość z wyraźnym naciskiem na glamour. Obowiązuje luźny styl. Włosy nie powinny być ani proste ani kręcone, lecz lekko wzburzone. W kolorach dominują zaś odcienie biszkoptu, karmelu i czekolady – połączone ze złotem, a z drugiej strony w ofensywie stają kolory świeże, pełne naturalnego blasku i witalności: kiwi, ananasa, pomarańczy i wiśni. Rozpatrując strzyżenie – koniecznie odważne, wyrafinowane, umożliwiające nam zmianę wizerunku w zależności od potrzebnej chwili i okazji. Modne są imponujące grzywki, cięcie na bazie krótkiego kwadratu, różnej długości włosy, bowiem wtedy nawet z asymetryczną nutką, takie strzyżenie jest dość łatwe w utrzymaniu.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Zagęszczanie włosów Struktura włosa Mężczyźni Higiena Hormony