Jesteś tutaj:

Czy loki nadal są modne?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czasami słyszę w telewizji lub czytam w gazetach o modzie na loki. Wszyscy wokół jednak ulegli jakiemuś szałowi na prostowanie włosów. Kupują prostownice, kosmetyki prostujące, denerwują się, że włosy nadal się kręcą. Wiele moich znajomych zachowuje się tak, jakby posiadanie naturalnych loków było jakąś tragedią. Czy na prawdę kręcone włosy są obecnie aż tak niemodne?

Agnieszka:

Loki są teraz jak najbardziej w modzie. Jeżeli kręcone włosy są twoim odwiecznym marzeniem wyjścia masz dwa – albo cierpliwie będziesz kręcić pasma włosów na wałki w domowym zaciszu, albo wybierzesz się na trwałą ondulację do fryzjera. Jednak najpierw przyjrzyj się sobie krytycznie i zastanów czy na pewno burza loków jest dla ciebie odpowiednia? Czupryna z loków po pas nie pasuje kobietom o niskim wzroście – przytłacza sylwetkę i dodatkowo, wizualnie sprawia wrażenie bycia jeszcze bardziej niską, niż w rzeczywistości. Jeśli jesteś osobą filigranową, możesz oczywiście zakręcić włosy, ale niech będą one maksymalnie w średniej długości do ramion, bo dłuższe włosy zbyt mocno przytłoczyłyby twoją sylwetkę. Na takie loki mogą sobie pozwolić jedynie smukłe i wysokie dziewczyny. Tak samo właścicielki szerokich i okrągłych twarzy lepiej niech unikają loków, które optycznie powiększają i poszerzają. Jeśli jednak masz pociągłą, szczupłą twarz, okalające ją loki i loczki to strzał w dziesiątkę.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Gęste włosy Włosy kręcone Loki Hirsutyzm Geny