Jesteś tutaj:

Jaka szczotka do czesania a jaka do układania

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Słyszałam, że powinno się używać innej szczotki do czesania włosów, a innej do układania. Czy to prawda? Jeśli tak, to jaką szczotką najlepiej czesać włosy, a jaką układać?

Jarosław:

Wszystko zależy od długości i rodzaju włosów. Do czesania i szczotkowania włosów, powinno używać się płaskich szczotek. Jest ich wiele rodzai i ciężko mi polecać jakąkolwiek, bo upodobania i potrzeby klientów są różne.

Jeżeli chodzi o modelowanie i układanie, to najlepsze efekty przy włosach średnich i długich uzyskuje się stosując szczotki okrągłe, ceramiczne z dodatkową opcją wydzielania jonów, podczas suszenia ciepłym powietrzem. Najlepiej wpływają one na stan włosów, przy prawidłowym użyciu zamykają łuskę włosową i nadają połysk.

Jeżeli chodzi natomiast o włosy krótkie, to tutaj wybór szczotki zależy od efektu jaki chcemy uzyskać - jeżeli zależy nam na większej objętości, to sięgamy również po szczotki okrągłe, ale mniejszej średnicy i nadajemy objętość w partiach, gdzie jest ona potrzebna. Jeżeli zależy nam na płaskich i wygładzonych fryzurach, możemy do tego celu wykorzystać szczotkę płaską.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Regeneracja włosów Struktura włosa Czarne włosy Hirsutyzm Higiena