Jesteś tutaj:

Wiązanie długich włosów

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Mam długie włosy. Czy nie szkodzi im jak codziennie wiąże je gumką albo spinam dużą spinką? Czy używając odpowiednich preparatów mogę wzmocnić włosy, na tyle by nie przeszkadzało im, że codziennie je wiążę?

Jarosław:

Niestety codzienne spinanie włosów nie jest dla niech najzdrowsze. Przede wszystkim włosy jak są związane lub spięte nie oddychają. Ponadto stają się znacznie bardziej podatne na uszkodzenia oraz na ich uwrażliwienie. Doskonale rozumiem i zdaję sobie z tego sprawę, że niektóre osoby nie lubią nosić rozwiązanych włosów bądź też wykonują takie zawody, które wręcz wymagają związywania włosów. Jednak dobrze jest po całym dniu rozwiązać włosy i pozwolić im na swobodne poruszanie.

Następnym problemem związanym z codziennym związywaniem włosów, który może się pojawić to boląca skóra głowy. Powodem tego zjawiska jest, jak już wyżej wspomniałam, zbyt częste oraz zbyt mocne związywanie bądź spinanie włosów. Skóra głowy jest wówczas tak napięta, że zaczyna boleć. Bardzo często temu bólowi towarzyszy odczucie bolących włosów. Dodatkowo w zależności od stanu oraz  kondycji włosów mogą one zacząć się nawet kruszyć I łamać.

Dlatego jeżeli codziennie musisz spinać swoje włosy, to chociaż wieczorem pozwól im na odrobinę relaksu, rozwiązując je i pozostawiając przez dłuższy czas rozpuszczone. Ponadto nie zaszkodzi jeżeli zamiast dotychczas używanego szamponu do włosów zastąpisz go szamponem nawilżającym, który zadba o odpowiednie nawilżenie włosów. Dzięki optymalnej zawartości wody we włosach, będą one mniej narażone na ich uszkodzenia.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Utrata włosów Włosy kręcone Grube włosy Mężczyźni