Jesteś tutaj:

Włosy pod kaskiem motocyklowym

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Niedawno zaczęłam jeździć motocyklem i teraz dowiaduję się wszystkiego o włosach pod kaskiem. Mam dość gęste włosy długości do ramion, ostrzyżone w klasycznego boba. Noszę grzywkę a włosy nie są pocieniowane. Czy moglibyście przekazać mi jakieś wskazówki czy też zasugerować jak najodpowiedniejszą fryzurę, która mogłaby dobrze wyglądać po kilku godzinach noszenia kasku?

Agnieszka:

Faktycznie mam coraz więcej klientów, będących  entuzjastami sportów motocyklowych oraz motocykli jako środków transportu, a włosy pod kaskiem to coś, na co bardzo często narzekają. Problem ten rozwiązują na kilka rozmaitych sposobów, w zależności od swoich osobistych preferencji – często też w zależności od płci samego zainteresowanego, bo przecież problem ten dotyczy już zarówno mężczyzn, jak i kobiet.
 
Niektóre panie używają specjalnych tekstylnych opasek, którymi zabezpieczają włosy na czubku głowy przed założeniem kasku. Włosy są zwijane, następnie związywane. A po dojechaniu na miejsce wystarczy je rozpuścić i przeczesać grzebieniem o szerokich zębach i z powrotem dobrze wyglądają.

Inną opcją jest zaplatanie włosów pod kaskiem w warkocz francuski. Jedyną wadą takiego rozwiązania jest to, że po kilku godzinach jazdy i następnie rozpuszczeniu włosów mogą one być pofalowane od warkocza, a to może, ale nie musi przecież być rezultatem, jaki chciałabyś osiągnąć.
 
Niezwykle ważną rzeczą w czasie jazdy motocyklem, szczególnie jeśli masz długie włosy , jest zabezpieczenie ich przed wydmuchiwaniem spod kasku przez wiatr. Niektórzy myślą, że wystarczy, jeśli włosy zostaną związane w koński ogon, jednak to nieprawda. Po kilku godzinach powiewania włosami jak chorągwią na wietrze, skończysz zapewne ze splątanym i pokołtunionym bałaganem. Takie traktowanie włosów potrafi się też zemścić w inny sposób. Włosy stają się podatne na elektryzowanie, złamania oraz splątania i bardzo szybko okazuje się, że jedynym rozwiązaniem jest obcięcie ich zniszczonej części. Zdecydowanie lepiej jest całkowicie chować włosy pod kaskiem, ponieważ dzięki temu łatwiej jest je utrzymać w dobrej kondycji.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Łysienie plackowate Cienkie włosy Trwała ondulacja Dermatitis Fryzury