Jesteś tutaj:

Na czym polega degażowanie włosów i jakie są naturalne sposoby na zmianę koloru włosów?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Co to jest degażowanie włosów? Czytałem, że to rozrzedzanie włosa na kilka innych? Pani fryzjer zrobiła mi ten zabieg i włosy zrobiły się dziwne, nie układają mi się tek dobrze jak przed zabiegiem Czy da się odwrócić ten zabieg ?

I jak w naturalny sposób zmienić kolor z brązowego na czarny lub bardzo ciemny brąz, tak by nie było efektu jak po farbie do włosów ? Dziękuję serdecznie i pozdrawiam.

Agnieszka:

Niestety, nie da się odwrócić zabiegu degażowania włosów. Jest to proces trwale zmieniający strukturę włosa, aż do ich odrośnięcia. Tak naprawdę nie ma w technice degażowania nic skomplikowanego.

Do degażowania włosów potrzebne są odpowiednie nożyczki. Są to nożyczki odpowiednio profilowane, dzięki którym przerzedza się włosy. Można zabieg wykonywać w 30% i 50% przerzedzenia w zależności od rodzaju włosów i partii nadającej się do degażowania.

Dzięki tej technice efilacji otrzymujemy włosy długie i włosy krótkie. Zabieg degażowania, stosujemy przede wszystkim na włosach grubych i gęstych w celu zmniejszenia ich objętości. Degażowanie służy również podkreśleniu linii cięcia i nadaniu właściwego charakteru włosom i fryzurze. Więc tak jak ścięcia włosów, tak i zabiegu efilacji nie da się odwrócić.

Jeśli chodzi o farbowanie włosów, nie znam naturalnych sposobów na ich zabarwienie. Jeśli chcesz uniknąć efektu pofarbowania skóry, użyj szamponu koloryzacyjnego, który jest łatwy w użyciu choć trochę mniej trwały.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Regeneracja włosów Pasemka Kolor skóry Fryzury Mężczyźni