Jesteś tutaj:

Dobór grzywki do kształtu twarzy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam kwadratową twarz. Chcę mieć prostą grzywkę, bo taka mi się bardzo podoba. Problem w tym, że nie wiem dokładnie, jak długa powinna być i czy w ogóle mi będzie pasowała. Co najgorsze nosze okulary. Nie wiem co robić, chce mięć grzywkę, ale mama mówi, że grzywka prosta przy mojej kwadratowej twarzy mnie jeszcze bardziej poszerzy, czy to prawda? Pomóżcie.

Agnieszka:

Niestety mama ma racje. Jeśli twarz jest czworokątna, okrągła lub trójkątna z zasady nie powinno się nosić prostej grzywki. Wynika to z faktu, że linia prosta, poprzeczna jaką tworzy grzywka dodatkowo poszerza twarz, co uwydatnia jej wady.

Natomiast jeśli masz twarz owalną lub w kształcie gruszki, prosta grzywka doda odpowiednich proporcji twarzy. Zaletą prostej grzywki jest fakt, że ładnie podkreśla oczy.

Jednak w twoim wypadku równie dobrze mogłaby się sprawdzić grzywka cięta na ukos, czyli asymetryczna. Jest bardziej uniwersalna i pasuje większości kształtów twarzy.

Cechami szczególnymi kwadratowej twarzy jest twarz szeroka. Dodatkowo mocno zaznaczone kości policzkowe i linia szczęki, przy czym czoło jest niskie.

Główny zadaniem fryzjera jest optycznie wydłużyć twarz i ją zwęzić oraz nadać jej miękkości.

Aby zwęzić twarz, włosy powinny opadać na policzki, mogą to być pazurki lub lekkie fale, które złagodzą rysy twarzy.

Grzywka również powinna być zwiewna, tym bardziej, że nosisz okulary, które dodatkowo dodają charakteru.

Jeśli jednak zależy ci na grzywce obfitej, spróbuj taką strzyżoną z owalu, która złagodzi rysy twarzy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Utrata włosów Pielęgnacja włosów Dermatitis