Jesteś tutaj:

Jak wymodelować pojedyncze pasma włosów?

  - Zobacz mój profil

Sylwia Kiliś

Ekspert firmy Artègo

Chciałabym by uzyskać efekt falujących włosów. Czy mogę do tego celu użyć specjalnego kremu modelującego?

Sylwia:

Wszystko zależy od tego jakie włosy Pani posiada – jeśli naturalnie się falują lub kręcą, to wystarczy sięgnąć po jeden z wielu dostępnych na rynku preparatów wzmacniających i podkreślających skręt. Po nałożeniu na wilgotne pasma jednego z takich specyfików radzę sięgnąć po suszarkę z dyfuzorem – po wysuszeniu efektem będą sprężyste loki lub naturalne fale (w zależności od rodzaju i struktury włosów).

Jeśli jednak Pani włosy są z natury proste, to sam krem modelujący nie wystarczy. W takiej sytuacji polecam Pani najpierw umyć włosy. Następnie w trakcie suszenia, na wilgotne pasma, nałożyć odrobinę kremu modelującego. Dopiero zupełnie suche włosy można modelować – zachęcam sięgnąć po lokówkę lub termolokówkę. Pojedyncze, niezbyt grube pasma, nawijamy na lokówkę i trzymamy przez kilkanaście sekund. Całość fryzury można utrwalić delikatnym lakierem.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Regeneracja włosów Włosy kręcone Naskórek włosa Diademy Cebulka włosa