Jesteś tutaj:

Techniki strzyżenia włosów przez cieniowanie

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam pytanie dotyczące technik strzyżenia. Ostatnio obcinałam moje włosy około sześciu miesięcy temu, ponieważ zdecydowałam zapuścić moje krótkie włosy. Zauważyłam, że osoba, która obcinała moje włosy ostatnio robiła to za pomocą techniki cieniowania, która sprawiła, że moje włosy wyglądały jak „strugane” z poszczególnymi włosami o różnej długości, przechodzącymi od krótszych do dłuższych. Nie było wyraźnych linii cięcia ani wyraźnych warstw. Ona nie używała noża francuskiego tylko nożyczek. To pozostawiło moje grube, falowane włosy jakby „sznurowate” i nieukładalne. Czy mógłbyś mi powiedzieć nazwę tej techniki bym mogła jej uniknąć w przyszłości?

Agnieszka:

Technika, którą opisałaś brzmi jak strzyżenie punktowane lub technika nacinania, wykonana pod stromym kątem. Jest to dość popularna technika, szczególnie biorąc pod uwagę kierunki dzisiejszych fryzur dla wyglądu „potrząsanych włosów” lub „wyglądu prosto z łóżka”. To dostarcza teksturę do włosów i pozwala na „rozdmuchnięte” style, które bardzo nowocześnie wyglądają i które mogą dodać większej atrakcyjności we fryzurach krótkowłosych.

Problem z tą technika teksturowania jest, kiedy pragniesz odrośnięcia fryzury (jak to było w twoim przypadku). Szczególnie przy stromym strzyżeniu, które tworzy ogromne różnice w długości. Znam wiele salonów, gdzie ta technika – i podobne warianty – jest nauczana i popierana jako popisowy wygląd dla salonu. Często zdarza się, że nowi klienci otrzymują tego typu teksturowanie bez konsultacji czy też wyjaśnienia rezultatu kiedy zdecydują się na odrośnięcie włosów. Jest to nawyk, który chciałbym zobaczyć, ze jest powstrzymany.

Brzmi to jakbyś przeżyła wspólny problem dotykający wiele kobiet i mężczyzn, którzy zdecydowali się na odrastanie fryzury krótkowłosej – w okresie pomiędzy etapami, kiedy włosy są za długie do noszenia ich w tym samym stylu jaki używałaś do noszenia ale nie są wystarczająco długie do fryzury jaka pragniesz nosić. I z teksturowaniem, które wygląda na obszarpane na końcówkach włosów.

Myślę, że najlepiej zrobisz jeśli przytniesz włosy na pozór wyglądające na to co ostatecznie chcemy osiągnąć. W tym momencie, wybierz średnią długość pomiędzy najdłuższą a najkrótszą długością i strzyżenie w odpowiednim stylu jaki ewentualnie pragniesz mieć. Inaczej, możesz postanowić osobiście obstrzyc włosy do najkrótszej długości i pozwolić im odrastać lub borykać się ze „sznurowatym” wyglądem aż twoje włosy osiągną wystarczającą długość, którą możesz obciąć i uzyskać zbliżony styl do tego jakiego pragniesz.

Jeżeli chodzi o zapobieganie na przyszłość to najlepszym kierunkiem działania jaki ja mogę polecić każdemu kto chce zobaczyć swoja fryzurę w przyszłości jest dyskusja z nimi na temat planowanego cięcia i/lub teksturowania włosów. Przedstaw problem jaki masz na przykład i że nie chcesz strzyżenia, które spowoduje takie same rezultaty  kiedy zdecydujesz się na odrastanie włosów. Dobry, odpowiedzialny zawsze wysłucha twoich obaw i cokolwiek jest niezbędne byś była zadowolona i usatysfakcjonowana.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy