Jesteś tutaj:

Nóż francuski

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Przeglądając waszą fascynującą stronę internetową próbowałam znaleźć taki amator jak ja mógłby zrobić miękko stopniowaną fryzurę. Zauważyłam, że wspominałeś coś o narzędziu zwanym nożem francuskim kiedy mówiłeś o stopniowanym wykończeniu – co to jest? Jak to wygląda? I czy mogę to kupić i jeśli tak to gdzie?

Agnieszka:

Nóż francuski (specjalna brzytwa) jest tym na co brzmi jego nazwa. Jest to nóż – specyficzny w stylu tradycyjnej prostej brzytwy – z około siedmiocentymetrowym ostrzem i zaprojektowanym zagięciem. Większość noży francuskich jest z osłoną, która powinna pozostać na swoim miejscu ilekroć używasz jej na czyichś włosach – zwłaszcza na swoich własnych. Ostrze jest niezwykle ostre i może łatwo cię skaleczyć jeżeli nie zachowasz ostrożności. Większość szkół piękności nie pozwala swoim uczniom właśnie używać tego narzędzia do strzyżenia dopóki nie zostaną odpowiednio przeszkoleni.

Nóż francuski używany we fryzjerstwie może być kupiony w większości sklepów fryzjerskich i drogeriach. Twój początkowy podstawowy zestaw możesz kupić za około 30 złotych i zazwyczaj zawiera on w zestawie wymienne ostrza. Nóż francuski pokazany na grafice jest prawidłowo trzymany z kciukiem ułożonym pod i z boku ostrza, palec wskazujący i środkowy na górze i z boku uchwytu ostrza a palec serdeczny umieszczony jest w skrzywionym łączniku na końcu narzędzia. Uchwyt jest w położeniu pod kątem do góry.Jeżeli chcesz nauczyć się korzystania z noża francuskiego to polecam Ci również zakup manekina fryzjerskiego, na którym będziesz się szkolić. To pozwoli Ci wyczuć narzędzie i jak się nim posługuje, bez ryzykowania własnymi (lub kogoś) włosami.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Zagęszczanie włosów Utrata włosów Łysienie kobiece