Jesteś tutaj:

Techniki strzyżenia

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jakie są podstawowe techniki fryzjerskie, pozwalające na uzyskania nowoczesnych, młodzieżowych fryzur?

Agnieszka:

W celu uzyskania nowoczesnych fryzur stosowanych bywa bardzo wiele technik, jednak do najbardziej popularnych należą:

Degażowanie (efilowanie) - sposób strzyżenia polegający na przerzedzeniu włosów na całej długości. Zmniejsza to ich objętość, poczynając od nasady a¿ po same końce, za pomocą specjalnych nożyczek z ząbkami(zwanych degażówkami). Metoda zalecana w przypadku zbyt bujnej fryzury, trudnej do ułożenia.

Piórkowanie lub pikowanie - ma na celu nadanie fryzurze lekko postrzępionego wyglądu poprzez przerzedzenie włosów w części środkowej i na końcach.

Strzyżenie geometryczne - technika pozwala wyczarować modne fryzury nawiązujące do lat 60. Polega na nadaniu włosów formy figur geometrycznych kwadratu, trójkąta czy koła oraz kątów prostych, rozwartych lub prostych.

Strzyżenie warstwowe - wykonuje się je na prostych włosach, na dwa sposoby. Jeden polega na tym, ze wierzchnia warstwa jest dłuższa, co daje efekt podwinięcia włosów pod spód. Można również włosy na wierzchu skracać stopniowo. żeby uzyskać wrażenie puszystej fryzury.

Cieniowanie - technika stosowana niemal przy każdym strzyżeniu. Jej zadaniem jest zdjęcie nadmiaru włosów w wybranych miejscach tak by fryzura była lżejsza i miała pożądaną  formę. Włosy cieniuje się nożyczkami, unosząc do góry pojedyncze pasami obcinając końce. potem skraca się je do odpowiedniej długości.

Strzępienie - to przerzedzanie włosów, zarówno krótkich jak i długich. Efektem jest powstanie charakterystycznych pazurków. Do strzępienia służą specjalne nożyczki tzw. degażówki lub brzytwa lub nóż chiński.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosa Biotyna Ciąża Łysienie u dorosłych