Jesteś tutaj:

Stylizowanie włosów po francusku

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czym jest tak zwane strzyżenie francuskie?

Agnieszka:

Twoje pytanie stanowi kolejny przykład sytuacji, w której stosowane terminy fryzjerskie mogą oznaczac co innego w zalezności od miejsca, w którym mieszkasz albo nawet od salonu, do którego uczęszczasz, ponieważ część salonów wymyśla pewne określenia na własny użytek. Jednakże, są dwa podstawowe wyjaśnienia stosowane dla terminu :strzyżenie francuskie”.

Pierwsze znaczenia terminu „strzyżenie francuskie” odnosi sie do terminu powstałego w czasach elżbietańskich , a mającego zastosowanie do stylizacji męskiego zarostu. Brody strzyżone w tym stylu charakteryzowały się srednia długością i były strzyżone w taki sposób, aby stanowiła obramowanie dla twarzy. Kontur brody był zaokrąglony z cieńszą linią wąsów. Późniejsza terminologia jednak zawiera termin strzyżenie francuskie jako odmianę fryzury o nazwie Cezar, w której to włosy są strzyżone na krótko z boków oraz z tyłu i pozostawiane nieco dłuższe na czubku glowy. Włosy z góry w obu przypadkach zaczesywane są do przodu, a główna różnica pomiędzy strzyżeniem francuskim a cezarem polega na długości grzywki – w przypadku tej pierwszej fryzury grzywka jest znacznie dłuższa.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Przedłużanie włosów Regeneracja włosów Struktura włosa Czarne włosy Hirsutyzm Higiena