Jesteś tutaj:

Problem z suchymi włosami

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Jestem wysoką, szczupłą młodą dziewczyną. Moje włosy sięgają za łopatki i są obcięte mniej więcej na równo (nie ma jakiegoś wielkiego cieniowania). Lecz przez moją niedoczynność tarczycy moje włosy są bardzo suche a w szczególności końcówki. Chociaż nawet na długości są takie jakieś tępe, szorstkie, bez koloru (mają kolor ciemny brąz nie farbowane) i jest na nich mnóstwo małych odstających włosków. I chciałam zapytać jaka byłaby najlepsza fryzura przy takiej puszącej, nieukładającej się, sterczącej fryzurze? Dodam, że nie chciałabym zbyt mocno skracać długości włosów bo w dłuższych lepiej się czuję. Używam także różnego rodzaju odżywek, masek, olejków, a żeby ujarzmić trochę fryzurę, lecz wystarczy lekko wilgotne powietrze i włosów nie da się rozczesać. Proszę o radę. Mam delikatnie kwadratową twarz.

Krystyna:

Po pierwsze, to proszę pamiętać, że nadmiar kosmetyków pielęgnujących tworzy na włosach depozyt, który nie ma nic wspólnego z odżywianiem.

Jeśli chodzi o zmianę fryzury, to trudno jej dokonać bez ingerencji w długość. Skoro włosy się puszą cieniowanie może pogorszyć efekt. Możesz delikatnie zmienić ich teksturę, by nie wyglądały nudno. Ładnym efektem jest cięcie w trójkąt. Włosy nabierają innego kształtu, a fryzura się nie puszy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Regeneracja włosów Farbowanie włosów Biotyna Grube włosy Aromataza