Jesteś tutaj:

Strzyżenie w stylu bańki mydlanej

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

W jaki sposób strzyże się fryzurę o kształcie kuli czy bańki mydlanej, rozsławioną przez Ingrid Bergman w filmie ?Komu bije dzwon??

Agnieszka:

W tym klasycznym filmie z  Gary Cooperem, Ingrid Bergman prezentuje krótką fryzurę o cięciu opartym o okrąg, podkreślającą jeszcze wygląd kreowany przez jej naturalne loki. Stylizowana w celu uzyskania maksymalnej objętości, daje nam krótką fryzurkę o charakterystycznej kręconej strukturze, której kontur jest zgodny z kształtem głowy.
 
Nie wiem jednak, czy sklasyfikowałbym fryzurę Ingrid Bergman jako klasyczną “bańkę mydlaną”. Klasyczna bańka była zazwyczaj wykonywana za pomocą nawijania włosów na wałki, po czym włosy były stroszone i tapirowane w taki sposób, aby tworzyły wokół głowy charakterystyczny kształt kuli. W “Komu bije dzwon” styl Ingrid Bergman ma więcej tekstury i daje efekt większej naturalności, w odróżnieniu od klasycznej, mocno stylizowanej bańki.

Samo cięcie jednakże jest bardzo podobne w obu wypadkach. Całkowicie różni się jedynie proces stylizacji włosów w obu przypadkach. Strzyżenie, jak wspomniano wcześniej, jest cięciem na okrągło. Przy kręconej teksturze włosów pani Bergman, włosy pozostawiono zapewne o długości około 10 cm w górnej części korony i zredukowano tę długość do około 5 cm po obu stronach głowy.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Regeneracja włosów Cebulki włosów Biopsja