Jesteś tutaj:

Cieniowane włosy

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czy mogę prosić o jakieś wskazówki dotyczące cieniowania włosów? Czym się kierować? Jak najlepiej to zrobić?

Agnieszka:

Warstwowe strzyżenie, zwane potocznie cieniowaniem od dłuższego czasu ciekawi nas swoim nowoczesnym stylem, który sprawia, że włosy wyglądają bardzo naturalnie a na dodatek dobrze się układają. Cieniowanie w przypadku długich włosów nie oznacza radykalnego cięcia. Cieniując włosy możemy je pozostawić przy dotychczasowej długości nadając jedynie lekkości i naturalnego wyglądu. Włosy możemy cieniować w trzech warstwach, górnej, środkowej i dolnej. Jeżeli wycieniujemy górną warstwę włosy nabiorą sprężystości i lekkości odbijając się od nasady w naturalny sposób. Efektem tego będą bardziej podatne na układanie. Wycieniowanie środkowej warstwy sprawi, że fryzura nabierze subtelności i straci trochę na objętości. Natomiast cieniowanie dolnej części włosów sprawi, że nasza fryzura doskonale będzie się układała.

Dzięki cieniowaniu krótkich włosów uzyskujemy efekt zwiewności i lekkości. Często przy cieniowaniu krótkich włosów uzyskujemy niezdefiniowaną długość końcówek. Można je wówczas fantazyjnie układać. Nie należy mocno cieniować każdego rodzaju włosów, a z pewnością cienkich i delikatnych b o włosy stracą na objętości. Bardzo dobrym materiałem do tego rodzaju strzyżenia są włosy grube i ciężkie, którym cieniowanie doda niefrasobliwego uroku.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Suche włosy Przedłużanie włosów Zdrowe włosy Wąs Biopsja