Jesteś tutaj:

Rozjaśnione włosy a powrót do naturalnego koloru

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Zrobiłam największy błąd mojego życia. Rozjaśniłam moje piękne i ciemne włosy. Włosy są suche, brak im blasku i sprężystości. POMOCY! Co mam teraz zrobić? Chciałabym też wrócić do mojego ciemnego koloru. Ale pytanie, czy to ich nie wykończy do reszty?

Agnieszka:

Zanim powrócisz do ciemniejszego koloru, musisz zadbać o swoje włosy. Rozjaśnianie, wiemy nie od dziś bardzo niszczy i wysusza włosy. Ważny również jest fakt, czy zabieg rozjaśniania został wykonany przez fryzjera, czy sama podjęłaś się tej czynności.

Istotną rolę odgrywają środki użyte podczas rozjaśniania włosów. Najważniejsza jest teraz odpowiednia pielęgnacja by przywrócić je do prawidłowej kondycji. Szampony i odżywki, których używasz, powinny zawierać duże ilości składników nawilżających oraz odżywiających.

Pomocne będą ampułki regenerujące, których używamy pod climazone’em przy użyciu ciepła lub możemy w warunkach domowych owinąć ciepłym ręcznikiem, a następnie folią zatrzymując tym samym ciepło pod ręcznikiem. Ampułki te zawierają składniki odżywcze, regenerujące oraz nabłyszczające. Wszystkie te substancje mają na celu utrzymanie wilgoci włosa.

Dopiero gdy kondycja Twoich włosów poprawi się, możemy przystąpić do koloryzacji włosów. Na początku proponowałabym wykonać prepigmentację. Zabieg ten ma na celu dostarczenie pigmentu, który pomoże utrzymać się docelowemu kolorowi. W momencie położenia koloru bez uprzedniego zabiegu, kolor będzie się bardzo szybko wypłukiwał i tracił na swojej intensywności. Prepigmentacja ma temu zapobiegać. Dzięki zabiegowi kolor będzie wyrównany na całej długości włosa, a intensywność koloru pozostanie świeża na dłużej. 

Jeżeli rozjaśniłaś włosy, więcej niż o trzy tony, musisz dobrać w takim wypadku farbę tak, aby:
1. Kolor nie wyszedł z odcieniem zieleni,
2. Kolor nie był zbyt ciemny niż podstawowy.

Abyś nie musiała się martwić, że kolor będzie miał odcień zieleni, zrezygnuj z palety naturalnych kolorów oraz tych barw, które posiadają zimny refleks. Wybieraj te o ciepłych barwach. Dobierając kolor, pamiętaj by odcień nie był zbyt ciemny, wybierz zatem najlepiej kolor o jeden ton jaśniejszy, niż Twój naturalny kolor. Najważniejsze, abyś dobrała kolor bardzo zbliżony do Twojego naturalnego.

Polecam wizytę u profesjonalisty, który z pewnością pomoże w doborze koloru i przed rozpoczęciem farbowania odpowiednio przygotuje włos do koloryzacji i wykona prepigmentację. Po wykonaniu tego zabiegu, położy ustalony kolor. Pamiętaj, że farby używane w salonach fryzjerskich nie zawierają amoniaku, a w ich skład wchodzą substancje odżywcze, czego efektem są mniej wysuszone włosy z pięknym połyskiem.

Jeżeli za jakiś czas chciałabyś wykonać powtórną koloryzację, wystarczy do tego użyć toneru lub szamponu koloryzującego. Używaj tych niezawierających amoniaku. Te produkty ładnie wyrównają kolor i nadadzą pięknego połysku. Moja rada, pamiętaj zawsze o odpowiedniej pielęgnacji.

Fakt ten, że wrócisz do ciemnego koloru nie oznacza ich idealnej kondycji. Włos rozjaśniony pomimo pokrycia innym kolorem, pozostaje włosem rozjaśnionym przez kolejne dwa lata. Dlatego właśnie powinnaś skupić się na ich regeneracji.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Wzrost włosów Utrata włosów Włosy kręcone Grube włosy Mężczyźni