Jesteś tutaj:

Rozjaśnione włosy stają się zielone

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Od wielu lat rozjaśniam swoje włosy preparatem dostępnym w sklepach w sprzedaży detalicznej. Głównie odrosty, jednak ostatnio zachciało mi się uzyskać taki efekt muśnięcia słońcem, bo bardzo mi się to podoba, bez konieczności zastosowania wybielacza i pozostawiłam preparat na całych włosach. Okropnie męczy mnie konieczność retuszowania odrostów co 6-8 tygodni. Ostatnio włosy zaczęły mi siwieć na skroniach, a ich naturalny kolor to ciemny blond. Wiele lat temu, na słońcu, włosy wydawały się wpadać w odcień rudawy. Stosuję bardzo jasny neutralny blond o kolorze bazowym fioletowym. Jednakże ostatnio zauważyłam na swoich włosach zielone refleksy. W jaki sposób mogłabym ufarbować swoje włosy na kolor średni brąz, nie kończąc jednak z fryzurą w całkowicie zielonym odcieniu? Wolałabym zrobić to sama i nie płacić za usługę w salonie. Kilka lat temu zdecydowałam się na taki zabieg w salonie i wszystko skończyło się na włosach w odcieniu brązowo-zielonym z pasemkami w odcieniu zielonego blondu.

Agnieszka:

Naturalny pigment bazowy twoich włosów jest zapewne czerwonawy. Zielony odcień twoich włosów, który ujawnia się obecnie wskazuje, że część Twojego pigmentu bazowego ma również drobinki w kolorze złotym. Nadmiar złotego pigmentu oraz niebieski barwnik wchodzący w skład fioletowej bazy preparatów do koloryzacji dają efekt zazielenienia się włosów. Może to również wynikać z interakcją z neutralnym barwnikiem do włosów, który niekiedy zawierać może także pigment w odcieniu złotym.

Wygląda na to, że najlepszym rozwiązaniem w twojej sytuacji byłoby wybranie się do lokalnego sklepu z akcesoriami kosmetycznymi I wybranie koloru do włosów o odcieniu zbliżonym do Twojego naturalnego, jednak o kolorze bazowym czerwonym albo czerwono-pomarańczowym. Możesz nawet wybrać odcień o ton jaśniejszy od swojego naturalnego koloru włosów. Musisz również wybrać odpowiedni aktywator perhydrolowy do wymieszania z preparatem koloryzującym.

Wziąwszy pod uwagę twoje wcześniejsze zabiegi rozjaśniania włosów, musisz wybrać aktywator 5, maksymalnie 10% w celu stworzenia preparatu wyłącznie depozytowego, który nie rozjaśni już bardziej twoich włosów. Równocześnie musisz mieć pewność, że włosy twoje są odpowiednio nawilżone. W tym celu zastosuj odżywkę przed oraz po koloryzacji. Upewnij się tylko, że zanim przystąpisz do samej koloryzacji, włosy będą bardzo dokładnie wysuszone.
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Suche włosy Wzrost włosów Farbowanie włosów Łysienie u dorosłych Kształt głowy