Jesteś tutaj:

Jak rozjaśnić włosy czarne?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Mam czarne włosy (no może już nie są kruczoczarne, bo ostatnio nie farbowałam trwałą farbą, tylko Loreal Casting, czyli farbą półtrwałą). Chciałabym jakoś dojść do koloru jasny blond, ponieważ naturalnie mam włosy koloru ciemny blond i odrosty przy czarnym są widoczne, a poza tym znudził mi się już ten kolor.

Moje włosy są w kiepskim stanie - wypadają no i są zniszczone (prostownica, ciągłe farbowanie ze względu na blaknięcie koloru i odrosty). Boję się więc wykonywać dekoloryzacji, słyszałam, że to strasznie niszczy włosy.

Może więc dobrym wyjściem są pasemka? Tylko czy wyjdą mi blond pasemka na czarnych włosach? Słyszałam ze jest to możliwe. Chodzi mi o pasemka prawie białe. Naprawdę chciałabym jakoś rozjaśnić twarz w widoczny sposób, a kolory blondu w odcieniach żółtych nie podobają mi się w ogóle.

Agnieszka:

Na razie wydaje mi się, że o platynowym blondzie, czy nawet pasemkach w tym kolorze lepiej zapomnieć. Wielokrotne farbowanie włosów na kolor czarny, niezależnie od tego, czy były to farby trwałe, czy demipermanentne, spowodowało wniknięcie do włosa bardzo dużej ilości ciemnych pigmentów i ich wydobycie do blondu w tej chwili jest prawie niemożliwe. Piszę prawie, bo nie widzę Pani włosów i nie jestem w stanie ocenić ich kondycji i koloru, ale sądząc po tym, co widnieje w Pani mailu będzie bardzo ciężko cokolwiek zrobić.

Rzeczywiście najmniej inwazyjnym sposobem uzyskania jaśniejszego odcienia włosów będą pasemka, ale na pewno nie uda się ich uzyskac tak jasnych jak Pani sobie tego życzy. Jest tak przede wszystkim dla tego, że włosy będą się nierównomiernie rozjaśniać, i o ile na odroście kolor uda się rozjaśnić szybko, to długości i końce przesycone pigmentami będą się rozjaśniać bardzo powoli i w końcowym rezultacie mogą nie dać się rozjaśnić bardziej niż do kolorów czerwonych bądź miedzianych.

Co do rozjaśniania całości, to nie koniecznie musi być to zabieg bardzo destrukcyjny dla włosów. Wykonywany pod okiem doświadczonego fryzjera pozwoli na bezpieczne zdjecie koloru o 3-4 tony i uzyskanie jednoloitego koloru z gamy brązów bez uszczerbku dla kondycji włosów. Nie polecam samodzielnych prób pozbycia się koloru, a udanie się do salonu fryzjerskiego, gdzie stylista pomoże Pani wybrać odpowiedni kolor i zaproponuje odpowiednią drogę do uzyskania pożądanych przez Panią efektów. Od razu zaznaczam jednak, że sądząc po Pani opisie, będzie to proces długotrwały. A może propozycja stylisty będzie na tyle trafna, że polubi się Pani w nowym kolorze i nie koniecznie będzie Pani już chciała dążyć do blondu. Polecam wizytę w dobrym salonie fryzjerskim.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Łysienie plackowate Gęste włosy Zdrowe włosy Higiena Mężczyźni Łupież