Jesteś tutaj:

Jak zejść z czarnego do naturalnego ciemnego brązu?

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Mój naturalny kolor to brąz. Rok temu zaczęłam włosy farbować na czerń (najtańszą farbą, która jest sprzedawana w kioskach). Przez ten cały rok pofarbowałam włosy tylko 3 razy więc szału nie ma. Pierwszy raz dokładnie rok temu ( u fryzjera i nie wyszła czerń tylko ciemny brąz + dół miałam rozjaśniany i koloryzowany na niebiesko), drugi raz 2 miesiące po 1 koloryzacji (już sama w domu) a 3 raz w grudniu. Odrosty widać, ale nie przeszkadzają mi. Przez ten rok używałam szamponów przeciwłupieżowych (czyli spłukujące kolor) a od jakiegoś miesiąca szamponów z rumiankiem. Czarny kolor pod słońcem już wygląda jak ciemny brąz (który bardzo mi się podoba) lecz w cieniu znów mam czarne włosy. Poza tym od rozpoczęcia roku szkolnego (jestem w technikum fryzjerskim) zaczęły mi wypadać włosy z cebulkami. Zrobiłam sobie badania na tarczycę i morfologię, ale nic nie wykryto. Nauczycielki od przedmiotów zawodowych mówiły mi o stosowaniu suplementów, jedzeniu dużej ilości żelaza oraz jedna zaproponowała mi utarcie korzenia chrzanu i wtarcia go we włosy lecz to nic nie dało. Włosy stały się rzadkie (nie aż tak, ale w porównaniu z moimi włosami przed farbowaniem to jest źle ponieważ kiedyś włosy miałam bardzo gęste i grube) przez co boje się kombinować z dekoloryzacją i rozjaśnianiem. Moja nauczycielka poradziła mi również kąpiele rozjaśniające, ale twierdzi, że one są drogie i trzeba je kilka razy powtórzyć. Czy zna pani jakieś sposoby, by w tani i bezpieczny sposób wyjść z tej czerni chociaż do ciemnego brązu ? Napomknę jeszcze, że mam problemy z nawracającym łupieżem oraz mam dostęp do produktów fryzjerskich, które są stosowane w salonach więc zakupienie produktu, który jest słabo dostępny a może mi pomóc nie będzie problemem.

Krystyna:

Skoro jesteś w szkole fryzjerskiej to zrób sobie sama kąpiele rozjaśniające. Środek nie jest taki drogi i starcza na wiele użyć. Nie ma naturalnego sposobu na rozjaśnienie włosów.

Jeśli nie chcesz ingerować za bardzo w skórę głowy, możesz ewentualnie rozjaśnić tylko końce włosów. Możesz też wykonać badania u Trychologa, on najlepiej powie czy coś niepokojącego dzieje się z Twoją skórą czy włosami i jak temu profesjonalnie zaradzić.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Cienkie włosy Przedłużanie włosów Kondycja włosów Mieszki włosowe Liszaj mieszkowaty