Jesteś tutaj:

Zmiana koloru włosów z brązu na chłodny blond

  - Zobacz mój profil

Krystyna Sawicka

Fryzjer, stylista

Chciałabym rozjaśnić włosy. Mam naturalny zimny brązowy kolor, jest to średni-jasny brąz. Marzę o włosach blond, ale nie bardzo jasnych tylko takich średnio-ciemnych blond w zimnym odcieniu (mam jasną skórę i niebieskie oczy, więc ciepłe odcienie nie wchodzą w grę).

Kiedyś już farbowałam włosy. Pierwszy raz robiąc jasne blond pasemka farbą "platynowy blond"(dużo jaśniejszą od planowanego koloru) i wyszedł piękny zimny kolor. Drugi raz u fryzjera. Planowałam wtedy średni zimny blond, a wyszedł okropny ciemny blond/jasny brąz w bardzo mocnym rudym odcieniu. Faktem jest, że poprosiłam fryzjerkę o farbę nie niszczącą włosów (tzn. w miarę nie niszczącą) najwyraźniej była ona za słaba, ale pani fryzjerka nie miała zastrzeżeń i była w szoku, że nie wyszedł zamierzony kolor. Przez prawie 2 lata nic nie robiłam z włosami.

Ostatnio kupiłam farbę Revlon (bez amoniaku) w kolorze ciemny popielaty blond i przezornie zrobiłam test. Włosy miały kolor ciemny blond, ale znów z rudym odcieniem, więc farba wylądowała w koszu na śmieci. Teraz wybieram się na wizytę do salonu fryzjerskiego i myślę o blond pasemkach, by zbytnio nie zniszczyć włosów, dodam, że mam 18 lat i swoje naturalne mocne, gęste, i lśniące włosy, które są w bardzo dobrej kondycji (dbam o nie, zawsze po użyciu szamponu używam nawilżającej lub innej odżywki).

Krystyna:

Skoro blond wychodzi rudy, mogą być w używanej farbie pomarańcze lub czerwienie, czyli o.2, 0.3 lub 0.5. Zamiast tego powinny mieć mieszankę chłodnych odcieni. Myślę, że dobry fryzjer widząc Twoje włosy będzie wiedział co zrobić.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Regeneracja włosów Łysienie mężczyzn Mieszki włosowe Fryzury Biopsja