Jesteś tutaj:

Jak wyrównać kolor włosów po balejażu?

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Z włosów rudych, zachciało mi się blondu. Regularnie chodziłam do fryzjera na balejaż, później natomiast inna fryzjerka robiąc mi sam odrost położyła mi na włosy toner, by zrównać kolor.

W rezultacie moje włosy dalej podzielone są na dwa kolory (co pasemko) - żółty i platynowy, ponad to gdzieniegdzie są nadal rude, a na odroście od tonera mam żółte plamy. Zależy mi na zrównaniu tego koloru. Najlepiej gdyby był to platynowy odcień blondu.

Bardzo chciałabym zrobić to w domu, nie u fryzjera. Ale nie wiem jak się za to zabrać, czy jeśli położę rozjaśniacz na cale włosy, a następnie farbę to kolor mi się wyrówna?

Agnieszka:

Ciężko powiedzieć. Przed dokonaniem zabiegu musi wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak stan włosów, rodzaj używanych środków, obecny stan włosów po przebytych zabiegach. Jeśli miałaś rozjaśniane włosy balayage'm może być problem z ponownym położeniem rozjaśniacza.

Jeśli włosy są już "zmęczone" i przesuszone, może być im ciężko przyjąć kolejne dawki rozjaśniacza. Przy włosach cienkich nie kładzie się rozjaśniacza na rozjaśniacz, może się to skończyć nawet rozpłynięciem włosa.

Najlepiej nie eksperymentować tylko wybrać się do dobrego fryzjera, który położy na pasma rude rozjaśniacz w celu wyrównania. Gdy całość będzie rozjaśniona można położyć farbę tonującą kolor rozjaśniacza. Jednak kolor platyny, nie dla każdego jest osiągalny. Dużo zależy od uwarunkowań genetycznych.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Cienkie włosy Cebulki włosów Trwała kwaśna Loki