Jesteś tutaj:

Rozjaśnianie włosów ciemno brązowych

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Czym mogłabym sposobem w domu rozjaśnic wlosy ciemno brazowe by mieć choć troszkę jasniejszy brąz?

Agnieszka:

Wszystko można, ale nie wszystko jest korzystne :). W domu można zrobić tak naprawdę wszystko, ale wszystko zależy tez od twoich umiejętności. Jeśli chcesz, aby rozjaśnienie było radykalne i zdecydowane, należałoby kupić farbę o żądaną ilość tonów jaśniejszą i użyć odpowiedniego procentu oksydantu.

Przy czym pamiętaj, że 6% używamy, jeśli chcemy rozjaśnić kolor o 2 tony, 9% o 3. Jeśli posiadaną farbę fryzjerską zmieszasz z 6% oksydantem, możesz rozjaśnić włosy właśnie o dwa tony. Wziąć pod uwagę należy również grubość włosa i procent zniszczenia. Jeśli zauważysz u siebie zniszczenie włosów, wybierz do farbowania farbę o ton jaśniejszą, ponieważ włosy wchłoną szybko dużą ilość farby i będą ciemniejsze.

Niestety efekt nie koniecznie może wyjść  tak jakbyś chciała, ponieważ farbą o wiele lepiej się przyciemnia dotychczasowy kolor niż rozjaśnia. W efekcie końcowym może nastąpić koloryzacja ton w ton i odświeżenie koloru. Najpewniejszym środkiem jest rozjaśniacz. Jeśli nie chcesz używać farby, możesz zdecydować się na świetliste refleksy we włosach, które dodadzą blasku twarzy.

Pamiętaj również, ze właściwości rozjaśniające mają kąpiele słoneczne. Przebywając na słońcu, możesz liczyć na pojawienie się naturalnych słonecznych refleksów, więc warto korzystać ze słońca póki jest.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Zagęszczanie włosów Łysienie plackowate Suszenie włosów Włosy Łupież Fryzury