Jesteś tutaj:

Przedłużanie a wpływ na strukturę włosa

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Chciałabym przedłużyć sobie włosy. Czytałam jednak, że to bardzo niszczy włosy, bo odbywa się na ciepło i trudno później odbudować strukturę włosa. Czy rzeczywiście włos tak źle znosi taki zabieg?

Jarosław:

Włosy są w chwili obecnej przedłużane wieloma metodami. Wyspecjalizowane salony i specjalnie przeszkolony personel jest w stanie dobrać odpowiednią metodę, odpowiednie pasma włosów, stosowny rodzaj i kolor włosa, który będzie doczepiany do włosa naturalnego.

Podczas przedłużania włosy naturalne nie ulegają uszkodzeniu. Doczepiane są one w jednym miejscu na pasmo włosów naturalnych lub np. na specjalnych taśmach, które tylko miejscowo stykają się z włosem naturalnym.

Niestety włosy doczepiane obciążają swoim ciężarem włosy naturalne i cebulka włosowa musi utrzymać o wiele większy ciężar włosów niż zwykle. Warto więc przeplatać okresy, kiedy ma się przedłużane włosy z okresami, kiedy mamy tylko naturalne włosy dla zmniejszenia obciążeń i wzmocnienia cebulek.

Jeżeli zdecyduje się Pani na usługę przedłużania, zachęcam do poszukania dobrego salonu, który będzie miał dobre rekomendacje i będzie pracował na włosach naturalnych, które można farbować, kręcić itd. Nie wszystkie rodzaje włosów stosowanych przy przedłużeniu mogą być poddawane tym zabiegom.

Polecam zapoznanie się z metamorfozą Ewy Szykulskiej i Hanny Bieniuszewicz, które skorzystały z innowacyjnej metody zagęszczania i przedłużania włosów Implant Micro Derme 2 Gen.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Cienkie włosy Wzrost włosów Pasemka Fryzura Czarne włosy Diademy