Jesteś tutaj:

Jak wyprostować włosy w domu

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Od mojego ostatniego zabiegu prostowania włosów metoda japońską minęło już niemal pół roku. Chciałabym odzyskać loki, jednak nie mogę wyglądać tak jak teraz, jedna czwarta włosów od góry to loki, reszta jest prosta. Zmusza mnie to do codziennego stosowania prostownicy. Nie chcę uszkodzić włosów, ale czy mogłabym zastosować domowy zestaw do prostowania włosów, aby wyrównać teksturę włosów? Nie stać mnie w tej chwili na to, aby zapłacić 800 zł za kolejny zabieg Japońskiej Rekonstrukcji Termalnej.

Agnieszka:

Zgodnie ze wszystkimi informacjami, jaki udało mi się zdobyć na temat tej metody prostowania włosów, nie powinno być problemu z zastosowaniem domowego zestawu do prostowania włosów w celu wyrównania tekstury włosów zmienionych chemicznych a ich nowego wzrostu. Warunkiem jest jednak zastosowanie preparatu na bazie kwasu tioglikolowego, a nie pochodnych nadtlenku wodoru czy na przykład tlenku sodu, który jest często używany w preparatach do tak zwanej relaksacji włosów.
 
Ponieważ jednak mówiłaś, że chciałabyś odzyskać swoje loki, powinnaś wiedzieć, że tak samo bezpieczny byłby proces poddania swoich włosów ondulacji czy trwałej objętościowej. Oczywiście wybór należy do ciebie, powinnaś jednak uzależnić go od efektów, jakie chciałabyś uzyskać. Koniecznie przeprowadź test wytrzymałości pasma, zanim zaaplikujesz jakikolwiek produkt na całą długość swoich włosów. To pozwoli Ci zabezpieczyć się przed ewentualnością wystąpienia nieprzewidzianych i niepożądanych efektów oraz ewentualnym uszkodzeniem włosów.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Łysienie plackowate Farbowanie włosów Higiena Włosy