Jesteś tutaj:

Czy istnieją ziołowe preparaty do prostowania włosów?

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Znam sporo preparatów ziołowych do koloryzacji włosów, rozjaśniania ich, a nawet podkręcania. Czy istnieją także mieszanki ziołowe pomagające włosy prostować?

Jarosław:

Niestety nie słyszałem o takich preparatach. Prostowanie włosów to zabieg zmieniajacy strukturę włosów i substancje ziołowe mogą tutaj być zbyt słabe. Tak samo z resztą jak ziołowe preparaty do kręcenia włosów.

Ziołowa trwała ondulacja nazywana jest tak przez fryzjerów, ze względu na jeden ze swoich składników, którym jest chlorofil zastępujący w części amoniak w płynie do trwałej. Główny skład produktu, to jednak chemicznie tworzone kwasy, amoniak itp. substancje.

Farby ziołowe również mają bardzo ograniczone zastosowanie i ilość kolorów, więc natura jak do tej pory przegrywa z chemią we fryzjerstwie, ale trend naturalny jest co raz mocniejszy także w tej dziedzinie.

W chwili obecnej na rynku pojawiają się już preparaty w 98% składajace się wyłącznie z naturalnych składników jak np. seria Dualsenses Green firmy Goldwell, która pojawi się na rynku polskim w przyszłym tygodniu. Może wkrótce przyjdzie czas i na ziołowe prostowanie włosów.

Delikatnie i naturalnie oczyszcza włosy oraz skórę głowy. Zapobiega rozdwajaniu końcówek włosów i chroni przed wolnymi rodnikami.
40.70PLN
zamów
 
Delikatnie i naturalnie nawilża włosy oraz skórę głowy. Wzmacnia włosy i chroni je przed negatywnym wpływem wolnych rodników. Ułatwia rozczesywanie, włosy stają się miękkie i elastyczne.
40.70PLN
zamów
 
Zapewnia intensywną i delikatną pielęgnację i rewitalizację włosów w ciągu zaledwie 60 sekund.
45.57PLN
zamów
 
Szampon dla włosów normalnych i suchych. Łagodne i naturalne oczyszczenie włosów. Wzmacnia włosy i pomaga chronić je przed wolnymi rodnikami.
40.70PLN
zamów
 
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Utrata włosów Cienkie włosy Puszenie włosów Kolory włosów Higiena Aromataza