Jesteś tutaj:

Prostowanie termalne a preparaty do relaksacji

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

Jakiś czas temu moje włosy zostały poddane rekonstrukcji termalnej metodą japońską. Na początku lutego chciałam wypróbować nieco tańsze rozwiązanie i zastosowałam preparat do relaksacji skrętu, a kilka tygodni temu dodatkowo pofarbowałam włosy. Preparat do relaksacji nie pozwolił mi na uzyskanie takich efektów, na jakie liczyłam, teraz wiem już, że jedynym rozwiązaniem jest rekonstrukcja termalna. Jak długo muszę czekać po zabiegu relaksacji i farbowaniu z przeprowadzeniem prostowania metodą japońską?

Agnieszka:

Ponieważ zabieg prostowania termalnego został już na twoich włosach przeprowadzony, zakładam, że posiadasz jeden z rodzajów włosów predysponowanych do tego typu zabiegów. Ponieważ rekonstrukcja termalna nie jest przeprowadzana na włosach afrykańskich, a większość użytkowników preparatów do relaksacji to właśnie osoby o etnicznym pochodzeniu afrykańskim, wobec tego istnieje wielka luka informacyjna jeśli chodzi o możliwość zastosowania rekonstrukcji na włosach wcześniej poddawanych relaksacji.

Wiem jednak także, że system termalnej rekonstrukcji termicznej wymaga sporego doświadczenia oraz wiedzy od operatora, który powinien przeprowadzić wstępną ocenę stanu włosów. Metoda termalna może się okazać wyjątkowo zdradziecka w przypadku włosów wcześniej rozjaśnianych czy zmienionych chemicznie podczas innych procesów.

Większość preparatów do relaksacji zawiera wodorotlenki i mogą mieć bardzo szkodliwy wpływ na włosy i powodować ich poważne uszkodzenie. Preparaty tego typu prostują włosy, trwale niszcząc wiązania odpowiedzialne za utrzymywanie konfiguracji przestrzennej włosów i ich naturalnego skrętu. Rozjaśnianie włosów natomiast przeprowadzane jest poprzez zastosowanie środków rozjaśniających, które rozpraszają molekuły koloru. Oba te procesy mogą doprowadzić do znacznego strukturalnego uszkodzenia włosów. Potrzebny Ci będzie ktoś bardzo obeznany z metodą rekonstrukcji termalnej, kto pozwoli Ci ustalić, czy twoje włosy są  w odpowiednim stanie by przetrwać tego typu zabieg, a jeśli tak, to kiedy.
 
Chociaż rekonstrukcja termalna jest metodą przełomową i w większości wypadków daje naprawdę niesamowicie dobre efekty, w wypadkach, w których coś pójdzie nie tak, na przykład na skutek błędu przeprowadzającego zabieg, uszkodzenia mogą być tak samo porażające. Dlatego tez podkreślam, że niesamowicie ważną kwestią jest znalezienie profesjonalnego stylisty, posiadającego doświadczenie, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami oraz pozwolenie na przeprowadzanie stylizacji włosów tą właśnie metodą.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Utrata włosów Zagęszczanie włosów Wzrost włosa Biotyna Ciąża Łysienie u dorosłych