Jesteś tutaj:

Japońska metoda rekonstrukcji włosów Seishin

  - Zobacz mój profil

Agnieszka Obstawska

Fryzjer, stylista

W salonie fryzjerskim, z którego usług korzystam, wprowadzono ostatnio nowość, jaką są zabiegi rekonstrukcji włosa japońską metodą Seishin. Szukałam informacji na ten temat w Internecie, jednak nie udało mi się zaleźć nic konkretnego. Większość dostępnych informacji dotyczy systemu Yuko. Czy wiecie może coś na temat tej nowej metody? Czym się rożni od innych metod rekonstrukcji termalnej?

Agnieszka:

Podstawowe pojęcie japońskiej techniki rekonstrukcji włosów Seishin jest całkowicie oparte na zintegrowanym zastosowaniu wybranych składników i stosowaniu zasad ich nakładania na włosy w celu osiągnięcia wyjątkowo długotrwałych rezultatów. Wraz z najnowszymi odkryciami naukowymi przekłada się to na uzyskiwanie niedoścignionych efektów. Japońska Technika Rekonstrukcji Włosów to również obecny we wszystkich  produktach Seishin rewolucyjny system A.D.C. (kompleks aktywnie rozprowadzający), który powoduje uwolnienia naturalnych substancji. System ten składa się z kompleksu "molekuł nośnych" (cyklodekstryny), których podstawowym zadaniem jest kontrolowane uwalnianie różnorodnych substancji aktywnych znajdujących się w tym czasie na skórze głowy.
Pozyskiwane ze skrobi ryżowych cyklodekstryny zawierają w sobie kombinację energetycznych aminokwasów keratynowych (substancję podobną do struktury włosa), jak również termalnych oligoelementów.

Cyklodekstryna jest specjalnym cukrem czerpanym z obróbki skrobi, ryżu oraz roślin często używanych w japońskiej kulturze kosmetycznej. Jej główną funkcją jest przetransportowanie i uwalnianie zawartych w niej substancji aktywnych w bezpieczny i kontrolowany sposób. Cyklodekstryny użyte w systemie A.D.C. dzielą się na trzy różne typy i mają niezwykłe mały rozmiar cząsteczek, który sprzyja selektywnemu wnikaniu do wnętrza i na zewnątrz struktury kapilarnej.

Zastosowanie tego sytemu przyczynia się do wielu pozytywnych, dosyć unikatowych działań: aktywne cząsteczki pozostają "świeże" i posiadają najwyższy stopień działania (biodostępność), bez jakichkolwiek uszkodzeń spowodowanych działaniem innych składników kosmetycznych.

Substancje aktywne pozostają nienaruszone nawet po dłuższym czasie wystawienia na działanie promieni słonecznych., nie są niszczone przez tlen z powietrza ani wysokie temperatury a przy kontakcie ze skórą głowy i włosami są stopniowo wchłaniane w kontrolowany sposób, co pozwala unikać ich nagromadzenia w jednym miejscu i związanego z tym marnotrawienia substancji. Nie podlegają procesowi starzenia i związanemu z tym procesowi utraty swych funkcji w czasie.

Składniki aktywne to substancje funkcjonalne, na których oparta jest cała koncepcja odbudowy i dużego nawilżenia struktury kapilarnej. Wszystkie aminokwasy tworzące powłokę keratynową ludzkich włosów zostały zawarte w systemie rozprowadzającym A.D.C., jak również w kompleksie różnych oligoelementów pochodzenia termalnego (wapń, kobalt, żelazo, magnez, cynk itp.) aby zapewnić nawilżenie i równowagę wodną przy tylko jednym zabiegu. Wprowadzenie tych substancji do wnętrza cyklodekstryn zapewnia 100% wykorzystania ich właściwości dając nigdy przedtem nieosiągalne rezultaty. System A.D.C. jest zawarty we wszystkich produktach Seishin, jednakże w różnych stopniach skupienia zgodnie z przewidzianym pożądanym rezultatem.

Każda opracowana specjalność zawiera zdywersyfikowany komplet roślinnych ekstraktów japońskiego pochodzenia, które mają różne cechy i rozróżniające je właściwości.

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymŁysienie Wypadanie włosów Regeneracja włosów Gęste włosy Objętość włosów Ciąża Trwała kwaśna Loki