Jesteś tutaj:

Regeneracja włosów spalonych prostownicą

  - Zobacz mój profil

Jarosław Wróblewski

Ekspert firmy Goldwell

Prostuje włosy codziennie i ostatnio poczułam spaleniznę na nich. Co mam teraz zrobić? Czy powinnam je wzmocnić czymś po takim wypadku ?

Jarosław:

Prostowanie włosów jest zabiegiem, który może w bardzo negatywny sposób odbijać się na jakości, zdrowiu i strukturze włosów. Optymalna temperatura prostowania włosów, która nie powoduje trwałego uszkodzenia struktury, to 160 - 180 stopni Celsjusza.

Na rynku mamy jednak już prostownice, które oferują i 240 stopni, co jest zabójstwem dla włosów. Jeżeli już poczuło się zapach palonego włosa, to po pierwsze należy zadbać o dobre środki do regeneracji, a po drugie sugeruję dobranie odpowiedniej prostownicy do włosów.

Prostowanie powinno być zawsze wykonywane z użyciem środków zabezpieczających przed ciepłem. Środki te zawierają specjalne termopolimery, które tworzą powłokę ochronną, uniemożliwiającą dotarcie ciepła do wnętrza włosa. Powodują one utrwalenie włosów w formie wyprostowanej. Dodatkowo środki te zawierają substancje nawilżające, które uzupełniają utraconą wilgotność.

Z kosmetyków dostępnych na polskim rynku, polecam Hot Form i Flat Marvel oraz Sleek Perfection z serii stylizacyjnej StyleSign firmy Goldwell lub serię Free Shape firmy KMS California. Wśród kosmetyków z tej ostatniej serii, znajdą się również specjalne kosmetyki do pielęgnacji włosów, często stylizowanych przy pomocy narzędzi termicznych Free Shape Shampoo oraz Free Shape Deep Conditioner.

Sleek Perfection firmy Goldwell - bezwodne serum w spray'u dla długo utrzymującego się i jedwabnego wygładzenia
57.43PLN
zamów
 
Flat Marvel StyleSign 100 ml firmy Goldwell - bogaty balsam do długotrwałego prostowania i elastyczności.
43.76PLN
zamów
 
Hot Form StyleSign 150 ml firmy Goldwell - wzmacniający loton do trwałego formowania i wygładzania.
40.64PLN
zamów
 
Balsam Flat Marvel służy do wygładzający do prostowania loków i poskramiania włosów.
42.85PLN
zamów
 
 

Polecane artykuły

Najczęściej kupowane w sklepie internetowymWypadanie włosów Łysienie Regeneracja włosów Utrata włosów Pielęgnacja włosów Biopsja Wąs Dercos Aminexil